$
בורסת ת"א

הטיול של קרסו בשוק התחבורה הציבורית עלה 25 מיליון שקל

קרסו מכרה 50% מחברת נתיב לשותפתה משפחת עפיפי תמורת 68 מיליון שקל, המייצגים תשואה שלילית של 26.8% בשנתיים וחצי

גיל קליאן 14:5117.03.16

יבואנית הרכב קרסו מוכרת את אחזקותיה בחברת התחבורה הציבורית נתיב - בהפסד. כך עולה מדיווח החברה לבורסה היום (ה').

 

קרסו נכנסה להשקעה בחברה באוגוסט 2013, תמורת השקעה של 92.9 מיליון שקל. תמורת השקעה זו קיבלה 50% ממניות נתיב, שניתנו לה מחברת "נצרת" של משפחת עפיפי, שפעילה בתחום התחבורה הציבורית עוד מאז שנות ה-30 של המאה הקודמת.

מה דעתך על מניית קרסו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כעת קרסו מוכרת את אחזקותיה תמורת 68 מיליון שקל בלבד לשותפתה לבעלות על החברה, המייצגים תשואה שלילית של 26.8% תוך שנתיים וחצי.

 

נתיב אקספרס מפעילה כ-200 קווי אוטובוסים. החברה מפעילה את קווי נתניה-תל אביב, וכן קווי תחבורה ציבורית רבים בצפון הארץ. לחברה 465 אוטובוסים, והיא מעסיקה 850 עובדים. בשנת 2014 רשמה נתיב אקספרס הפסד של 23 מיליון שקל בשורה התחתונה.

 

איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס נשמע אוטימי הרבה יותר עם הכניסה להשקעה בשנת 2013, ואמר כי "אנו רואים את תחום התחבורה הציבורית כמנוע צמיחה בעל פוטנציאל משמעותי מאוד עבור קרסו, המשתבץ באופן טבעי עם הידע הניהולי והיכולות המקצועיות הקיימות בקבוצה". כעת התברר כי מדובר בהשקעה שהסבה תשואה שלילית משמעותית לבעלי המניות של החברה.

 

מקרסו מוטורס נמסר: "בשנים באחרונות רשמה קבוצת קרסו מוטורס צמיחה בהיקפי הפעילות וברווחים מעסקי הליבה בתחומי מכירת רכב חדש, שירותים נלווים והליסינג. לאור זאת, החליטה למקד ולהרחיב את פעילותה בתחומים אלה ולממש את אחזקתה בחברת נתיב אקספרס".

 

איציק וייץ איציק וייץ צילום: אסף לב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x