שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

כואב הלב: שכרו של מנכ"ל פייזר נחתך ב-23% - ל-18 מיליון דולר

שווי חבילת השכר של איאן ריד נפגע בעיקר מירידה בערך המניות: שכר הבסיס של המנכ"ל עמד על 1.9 מיליון דולר בלבד, המענק השנתי על 4.3 מיליון דולר, היתרה גולמה במניות ואופציות

מיקי גרינפלד 10:5816.03.16

עלות שכרו של מנכ"ל פייזראיאן ריד (Ian Read) הסתכמה בשנת 2015 ב-18 מיליון דולר. על פי הודעת ענקית הפארמה האמריקאית, מדובר בירידה של 23% בשכרו של ריד בהשוואה לשנת 2014.  

הירידה בשווי השכר מיוחסת לירידה בשווי המניות שהוענקו למנכ"ל בשנה החולפת.

 

שכר הבסיס של ריד בשנת 2015  עמד על 1.9 מיליון דולר, מול 1.8 מיליון דולר בשנת 2014. לכך התווסף מענק ביצועים בשווי של 4.3 מיליון דולר - עלייה משמעותית מול המענק בשנת 2014, שהסתכם ב-3 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית PFIZER:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לכך התווסף מענק במניות שירד מ-6.4 מיליון דולר ל-2 מיליון דולר. בסכום הכולל מחושב גם שווי המניות והאופציות שהחזיק ריד לפני תחילת השנה.

 

בנובמבר האחרון הודיעה פייזר על סגירה ראשונית של מיזוג ענק עם חברת התרופות אלרגן. במסגרת העסקה תרכוש פייזר את אלרגן תמורת 160 מיליארד דולר, בעסקה שרובה תיעשה במניות. איאן ריד צפוי להתמנות מנכ"ל החברה המשולבת.

 

המיזוג הצפוי ייצור את את יצרנית התרופות הגדולה בעולם במונחים של מכירות ויתרונו הגדול ביותר לפייזר טמון בעלויות המס היורדות.

 

עסקת פייזר-אלרגן היא מה שמכונה עסקה הפוכה, כלומר מיזוג של חברה אמריקאית עם חברה השוכנת במדינה עם מס חברות מופחת במטרה להעביר את המטה האמריקאי לאותה מדינה. במקרה זה, פייזר הגדולה יותר תעביר את המטה שלה לאירלנד, שם שוכנת אלרגן. שיעור מס החברות באירלנד עומד על 12.5% לעומת 35% בארה"ב.

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x