$
בורסת ת"א

אורמת טכנולוגיות משקיעה בקריביים

החברה העוסקת בפיתוח וייצור טורבינות כח להספקת אנרגיה חשמלית ובפיתוח פרויקטי אנרגיה חילופית מדווחת על רכישת תחנת כוח גיאותרמית באיי גוואדלופ שבקריביים תמורת 24 מיליון דולר

דרור רייך 16:2914.03.16

בהמשך לדיווחים של חברת אורמת טכנולוגיות מדצמבר אשתקד בדבר מגעים, היום נודע למשקיעים כי החברה הנמצאת בשליטת קרן פימי (14.9%) ומשפחת המייסדים ברוניצקי (7.8%), רוכשת את תחנת הכוח הגיאותרמית Geothermie Bouillante (GB) הנמצאת בגוואדלופ - מושבת איים צרפתית באיי ליווארד שבים הקריבי.

 

GB מחזיקה ומפעילה תחנת כוח גיאותרמית בעלת הספק של 10 מגה-וואט וכן שני רישיונות אקספלורציה בעלי פוטנציאל של עד 30 מגה-וואט אשר ממוקמים באי.

 

סגירת ההסכם, צפויה במהלך הרבעון השני של 2015 ואורמת תשלם כ- 22 מיליון אירו (כ- 24 מיליון דולר) תמורת 79.6% מ- GB. אורמת גם מחויבת להשקעה נוספת של 10 מיליון אירו לשדרוג התחנה בשנתיים הראשונות אשר יגדילו את אחזקתה ל-85%.

 

טרבינת רוח טרבינת רוח צילום: אי פי איי

 

אורמת מאמינה כי הטכנולוגיה והניסיון שלה יוכל להחזיר את כושר הייצור של התחנה לתכנון המקורי שלה של 14.75 מגה-וואט עד אמצע 2017. בנוסף, אורמת מתכננת לשפר את הציוד הקיים ולפתח את הנכס ומעריכה כי הפוטנציאל הוא להגיע לכושר ייצור של 45 מגה-וואט, בשלבים, עד שנת 2021.

 

חוזה עם חברת החשמל הצרפתית

ל-GB ישנו חוזה חשמל (PPA) עם חברת החשמל הצרפתית. זהו חוזה חדש ל- 15 שנים שנכנס לתוקף בראשון לינואר 2016. התחנה בקריביים זכאית להטבות שונות ממשלת צרפת אשר נועדו לקדם אנרגיה מתחדשת.

 

האסטרטגית של מיזוגים ורכישות הוא מעמודי תווך של אסטרטגיית הצמיחה שלנו, ומאפשרים לנו למנף את המומחיות שלנו הן לשפר פרויקטים קיימים, והן להרחיב את פריסתה הגיאוגרפית שלנו", ציין יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x