שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

HSBC: "לא למהר לרכוש מניות, המזומן הוא המלך בעולם רווי בחובות"

עפ"י הבנק, הסיבה העיקרית להמלצה היא האטה ברווחי החברות. "כל עוד הרווחים של החברות לא מתחילים לעלות, יש יתרונות מוגבלים ביותר לרכוש מניות"

שירות כלכליסט 11:0406.03.16

על אף התאוששות מסוימת לאחרונה בשוקי המניות לאחר הפתיחה הסוערת של השנה, האנליסטים ב-HSBC ממליצים לנקוט בזהירות ולא למהר לרכוש מניות.

 

"המזומן הוא המלך בעולם רווי בחובות", נכתב בדו"ח שפרסם הבנק בסוף השבוע. "בעוד שהשווקים התייצבו מאז הירידות החדות של ינואר, אנחנו חושבים שיש רק סיבות מוגבלות להוספת הסיכון של המניות. אנחנו מעדיפים להקצות את כל ההשקעות לאג"ח עם תשואות גבוהות ואג"ח של השווקים המתעוררים, שפרמיית הסיכון שלהן מושכת יותר".

וול סטריט (ארכיון) וול סטריט (ארכיון) צילום: רויטרס

 

בדו"ח מפרטים כי הסיבה העיקרית להמלצה הזו היא האטה ברווחי החברות. "כל עוד הרווחים של החברות לא מתחילים לעלות, יש יתרונות מוגבלים ביותר לרכוש נכסים בעלי רגישות למצב הכלכלי, כמו מניות". סיבה נוספת המצוינת היא הערכות השווי המוגזמות. על פי האנליסטים של HSBC, קשה עדיין למצוא מציאות בשווקים. עם זאת, הם מוסיפים כי

הערכות השווי לא צפויות להוות גורם מהותי בעתיד. "הערכות השווי אינן הסיבה לירידות או הסיבה מדוע השווקים צריכים להתייצב כעת".

 

בעקבות זאת, ב-HSBC שינו את האחזקות בפורטפוליו הטקטי של הבנק, כולל העלאת האחזקות במזומן ב-11 נקודות האחוז ל-17%, בעוד שהפחיתו את שיעור האג"ח הגרמניות והשבדיות מכיוון שהתשואות של האג"ח הללו "ירדו לרמות שמציעות מרחב מוגבל להחזרים עתידיים".

 

במקביל, בשבוע שעבר המליצו בג'י.פי. מורגן לנצל את ההתאוששות האחרונות בבורסות כדי למכור מניות, על רקע הירידה בהכנסות החברות והסיכון המתגבר למיתון עולמי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x