שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרשת העלמות המס בארה"ב: דירקטוריון לאומי אישר את הפשרה לפיה הביטוח ישלם 92 מיליון דולר

ההסדר שאושר גובש בעקבות התביעה הנגזרת שהוגשה לאחר שלאומי הודה כי סייע ללקוחותיו בארה"ב להעלים מסים. בין היתר, נקבע כי המנכ"לית לשעבר גליה מאור, היו"ר איתן רף וראש החטיבה לבנקאות בינלאומית צבי איצקוביץ' יחזירו מכיסם 5 מיליון שקל

רעות שפיגלמן 20:3528.02.16

דירקטוריון לאומי אישר היום באופן רשמי את הסדר הפשרה במסגרתו חברות הביטוח של הבנק ישלמו לבנק סכום של 92 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". ההסדר הושג במסגרת התביעה הנגזרת בפרשת העלמות המס של לאומי בארה"ב ויוגש בימים הקרובים לבית המשפט המחוזי בת"א לידי השופט חאלד כבוב לאישור. בהמשך יוגש ההסדר לתגובת היועץ המשפטי לממשלה. ההסדר גובש על ידי ועדת התביעות הבלתי תלויה בראשות השופט אורי גורן.  בהסדר שהושג נקבע כי המנכ"לית לשעבר גליה מאור, היו"ר איתן רף וראש החטיבה לבנקאות בינלאומית צבי איצקוביץ' יחזירו מכיסם לבנק 5 מיליון שקל.

 

סכום הפשרה בגובה 92 מיליון דולר ישולם, הלכה למעשה, על ידי תאגיד של חברות הביטוח הבינלאומי לוידס, וחברת הבת של לאומי העוסקת בתחום באמצעות סוכנות פלתורס.

 

בדצמבר האחרון חתם בנק לאומי על הסדר סופי עם הרשויות האמריקאיות, שבו הודה כי סייע ללקוחותיו בארה"ב להעלים מסים. מסמכי ההסדר חשפו כי לא היה מדובר באירוע בודד או בתהליך שולי, אלא שיטה שהיו מעורבים בה עשרות עובדים בכמה מדינות. במסגרת ההסדר, שילם לאומי קנס עצום של 1.5 מיליארד שקל, כאשר עלות הפרשה כולה (כולל תשלומים לעורכי דין ורואי חשבון) הגיעה ל־1.7 מיליארד שקל - דבר שפגע קשות בתוצאות הבנק בשנים האחרונות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x