$
בורסת ת"א

נחמה יחזיק לפחות 25% מכלכלית ירושלים; הצלחה להנפקת המניות בשלב המוסדי

שלמה נחמה התחייב לרכוש את מניות בנק לאומי בכלכלית ירושלים בעסקה עתידית, ובמקביל לרכוש 10% מהמניות בהנפקה שתתקיים ביום ראשון

גולן חזני 19:1725.02.16

שלמה נחמה חתם הערב (ה') על עסקת רכישת מניות כלכלית ירושלים מידי בנק לאומי בעסקה שתמורתה תשולם עוד מספר שנים. במקביל התחייב נחמה לרכוש 10% לפחות ממניות כלכלית ירושלים בשלב הציבורי של ההנפקה ביום ראשון הקרוב. העלות צפויה להיות כ-100 מיליון שקל עבור מניות אלה. הבנק ידולל בהנפקה ל-15% כך שנחמה יחזיק ב-25% לפחות ממניות כלכלית ירושלים, ובאם ירכוש יותר מניות בהנפקה יגדיל את אחזקתו בהתאם.

 

בתוך כך נודע ל"כלכליסט" כי הנפקת המניות של כלכלית ירושלים זכתה להצלחה גדולה בשלב המוסדי: הביקושים בהנפקה היו של 730 מיליון שקל והיא תיסגר במחיר של 4.6-4.8 שקל למניה - 6%-10% מעל לסגירה בבורסה בתל אביב. כלכלית תנצל 400-370 מיליון שקל מהביקושים כך שההקצאה תהיה חלקית. המכרז לציבור יהיה ביום ראשון ובו תושלם ההנפקה בגיוס כולל של כחצי מיליארד שקל.

 

נחמה לא מוותר

 

מוקדם יותר היום נודע כי שלמה נחמה לא ויתר על כלכלית ירושלים, ומנהל מו"מ מחודש לרכישת השליטה בחברה במקביל להנפקת המניות שלה בבורסה. המו"מ התנהל מול המנהלים המיוחדים, עוה"ד רונן מטרי ואיל רוזובסקי.

 

המו"מ החדש התנהל לאחר שהמו"מ בין נחמה לבנק לאומי, שמחזיק נכון לעכשיו ב-28% מהמניות, הופסק לפני יומיים, ביוזמתו של איש העסקים שסירב לתנאי העסקה.

 

 

 

אחרי הפרסום באתר "כלכליסט" בעניין העלתה כלכלית ירושלים דיווח לבורסה לגבי ההודעה שקיבלה מהמנהלים המיוחדים של מניות כלכלית, לפיה מתקיים מו"מ ראשוני מול נחמה לרכישת המניות שבידי לאומי ומניות נוספות בהנפקת המניות, כך שנחמה יגיע לאחזקה של לפחות 25% ממניות כלכלית, כולל אלו שנרכשו מלאומי. לאומי מחזיק בשיעבוד על 28% ממניות פישמן בחברה, אולם אמור להידלל במסגרת ההנפקה. 

 

במתווה הקודם אמור היה נחמה שהיה בעבר יו"ר בנק הפועלים, להזרים 170 מיליון שקל לחברה, ולהעניק לבנק לאומי אופציה ליהנות מרווחים עתידיים.

שלמה נחמה
שלמה נחמה צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x