$
בורסת ת"א

לוזון יצטרך לעלות את המחיר: הצעת הרכש של דורי בניה נכשלה

הצעת הרכש שהגישה דורי קבוצה לחברה הבת, שגילמה פרמיה זעירה של 2.1% על המחיר בבורסה, לא קיבלה את הרוב הדרוש בקרב בעלי המניות

אורן פרוינד 21:3024.02.16

הניסיון של עמוס לוזון למחוק את דורי בניה מהמסחר בתל אביב נכשל הערב. הצעת הרכש שהגישה דורי קבוצהלחברה הבת דורי בניהלא קיבלה את הרוב הדרוש בקרב בעלי המניות ולא תצא לפועל. מדובר בניסיון השלישי שנכשל למחוק את דורי בניה מהמסחר בתל אביב בשנה וחצי האחרונות. קדמו לו שני ניסיונות של הבעלים הקודמים,גזית גלוב.

 

לוזון הגיש את הצעת הרכש לפי מחיר מניה של 33 אגורות ובתמורה כוללת של 4.67 מיליון שקל. הוא עשה זאת כדי לחסוך בעלויות אחזקה של חברה ציבורית שמסתכמות לטענתו בכ-5 מיליון שקל בשנה. ואולם ההצעה של לוזון גילמה פרמיה זניחה של 2.1% על מחיר המניה בבורסה בתל אביב טרום ההצעה, וזו כנראה הסיבה שנכשלה. כעת לוזון יצטרך להעלות את המחיר כדי לבצע את המחיקה.

 

מוקדם יותר היום דיווחה דורי בניה כי היא שוקלת לממש את האופציה שניתנה לה על ידי דורי קבוצה לפיה היא תהיה רשאית לחייב את דורי קבוצה לרכוש ממנה את החברה הבת רום גבס תמורת 106 מיליון שקל. בקופתה של דורי קבוצה מצויים 4 מיליון שקל וחובות של 270 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ולכן לא ברור כיצד תממן את הרכישה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x