$
בורסת ת"א

אשטרום גייסה 205 מיליון שקל בריבית שקלית של 4.4%

הקבוצה השלימה את השלב המוסדי בהרחבת סדרת אג"ח ב'. הביקושים עמדו על 430 מיליון שקל, וגרמו לחברה להגדיל את היקף הגיוס ב-30%

אורן פרוינד 17:3518.02.16

קבוצת אשטרום השלימה היום (ה') את השלב המוסדי של הנפקת איגרות החוב שלה. בשלב המוסדי נרשמו ביקושי יתר של כ-430 מיליון שקל הגבוהים בכ-240 מיליון שקל מהסכום אותו ביקשה החברה לגייס במקור (190 מיליון שקל).

 

בזכות ביקושי היתר, קיבלה קבוצת אשטרום את אישור חברת הדירוג מעלות להרחבת היקף הגיוס הכולל בכ-30% לכ-250 מיליון שקל. מתוך סך הביקושים, החליטה קבוצת אשטרום לגייס כ-205 מיליון שקל מסדרה ב' בלבד בשלב המוסדי, עם אפשרות להשלמת גיוס של כ-50 מיליון שקל נוספים בשלב הציבורי שייערך בימים הקרובים.

מה דעתך על מניית אשטרום קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ההנפקה של קבוצת אשטרום מתבצעת בדרך של הרחבת סדרת אג"ח ב', שהינה שקלית ולא צמודה ומדורגת בדירוג A עם אופק יציב על ידי חברת הדירוג מעלות S&P.

 

מח"מ הסדרה עומד על כ-4.2 שנים והיא עומדת לפירעון מלא בשנת 2025. ריבית המקסימום שהוצעה למשקיעים בגין סדרה זו היא 4.81%, ובעקבות בקושי היתר נסגר הגיוס בריבית נמוכה יותר של כ-4.4%. את ההנפקה הובילו קונסורציום חתמים בראשות רוסאריו קפיטל, פועלים-איביאי, לידר הנפקות, אייפקס חיתום, מנורה חיתום, ברק קפיטל וענבר הנפקות.

 

רמי נוסבאום, יו"ר קבוצת אשטרום, אמר היום "כספי ההנפקה יסייעו לנו בהמשך התנופה והפיתוח של עסקי הקבוצה, לרבות בהתמודדות על מכרזים בתחומי הקבלנות, התשתיות והזכיינות, בדומה למכרז הגדנ"ע בתל-אביב, בו זכינו לאחרונה, ושבמסגרתו נקים מאות יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח".

 

רמי נוסבאום רמי נוסבאום

בטל שלח
    לכל התגובות
    x