$
שוק ההון

נכנסת לת"א

הנהלת חברת הפרסום המקוון מטומי פתחה את המסחר בבורסת ת"א. החברה תצורף למסחר, לאחר שינוי בתקנות הרישום הכפול

דרור רייך 12:4816.02.16

 

בהמשך למאמציו של מנכ"ל הבורסה בת"א יוסי ביינארט, לעודד חברות ציבוריות להצטרף למסחר בתל אביב, פתחה הבוקר (ג') קבוצת מטומי מדיה את המסחר בבורסה לאחר שהצטרפה אליו באמצעות הרישום הכפול. מניותיה של מטומי נסחרות גם בבורסת לונדון לאחר שהנפיקה שם לפני כשנה וחצי.על פי הבורסה, במועד העדכון הרבעוני הקרוב, תצורף מניית מטומי למדדי ת"א־מאגר, ת"א יתר־מאגר, ת"א יתר־50, טק עלית, בלו טק ומדד הטכנולוגיה.

דרכה של מטומי לבורסת תל אביב לא הייתה חלקה. התקנות לרישום כפול בישראל כללו עד לא מזמן רק חברות הנסחרות ברשימה הראשית בבורסת לונדון, בנאסד"ק ובבורסת ניו יורק. מטומי, שנרשמה דרך מסלול ה־High Growth שנוסד רק לפני כשנתיים בלונדון, ניצבה בפני בעיה.

 


הפתרון הגיע בדמות שינוי בתקנות הרישום הכפול, כך שיכיר ברישום ברשימת ה־High Growth כרישום ברשימה הראשית של לונדון. השינוי בתקנות היה תלוי ברשות ני"ע, משום שמדובר בהליך שמצריך חקיקה. הרשות פנתה לשר האוצר, והוא אישר את התקנה במרץ 2015.

מטומי עוסקת בפרסום מבוסס ביצועים בכמה ערוצי מדיה דיגיטליים, כגון מובייל, וידאו ורשתות חברתיות. המודל העסקי של מטומי מבוסס על כך שהחברה מציעה למפרסמים ושותפי מדיה את האפשרות להניב תוצאות בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי הלקוח, והתשלום מתקבל רק אם מטומי עמדה ביעדים שהוצבו מראש. למטומי כ־5,000 לקוחות בתחומי פעילות שונים, ב־100 מדינות, והיא מעסיקה כ־400 עובדים ברחבי העולם, 230 מתוכם בישראל.

לאחרונה פרסמה מטומי את התוצאות הראשוניות ל־2015, ולפיהן היא מצפה להכנסות של כ־259 מיליון דולר, בדומה להכנסות ב־2014, שהסתכמו ב־258.9 מיליון דולר. ההכנסות מתחום המובייל היוו כ־30% מסך ההכנסות ב־2015 ועמדו על כ־78.2 מיליון דולר, כפול מההכנסות ב־2014. ההכנסות של פעילות הווידיאו הסתכמו ב־60 מיליון דולר, זינוק של 51% לעומת שנת 2014.

עם מחזיקי המניות הגדולים של מטומי ניתן למנות את קבוצת הפרסום פובליסיס, שרכשה 23.9% ממניות החברה תמורת כ־80 מיליון דולר באוקטובר 2014; אילן שילוח, המחזיק בכ־15.2%; קרן ויולה, המחזיקה בכ־9.9%; המנכ"ל עופר דרוקר, עם 3.5%; וניר טרלובסקי, ממקימי החברה, עם 6.5%.

מאז הנפקתה בלונדון ביצעה מטומי שלוש רכישות. האחרונה עלייה הודיעה החברה הייתה של אופטימטיק (Optimatic), חברת פרסום מובילה בתחום הווידאו שנרכשה בנובמבר 2015 תמורת 25 מיליון דולר. אופטימטיק תורמת ליכולות של מטומי בתחום הווידיאו הדיגיטלי ומגדילה את נוכחות החברה בתחום המובייל וידיאו.

באפריל 2015 רכשה מטומי שליטה של 70% ב־Avenlo בכ־20 מיליון דולר. החברה מתמחה בשיווק באמצעות דוא"ל ומודעות. באוקטובר 2014 רכשה מטומי את Mobfox תמורת 17.6 מיליון דולר. החברה מהווה את פלטפורמת ניהול מדיית המובייל של מטומי.

 

הנהלת מטומי פותחת את המסחר בבורסת ת"א הנהלת מטומי פותחת את המסחר בבורסת ת"א צילום: דור מנואל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x