$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח של אלון ריבוע כחול יעמידו את החוב לפרעון מיידי

עם זאת, ל"כלכליסט" נודע כי הפרעון יבוטל רק במידה ובשבועיים הקרובים תתקבל הצעה מחייבת שתאושר ע״י דירקטוריון רבוע כחול למכירת השליטה בחברה הבת, רבוע כחול נדל"ן

גולן חזני 18:0903.02.16

מחזיקי האג"ח של אלון ריבוע כחול יעמידו את החוב לפרעון מיידי עם התניה אחת. ל"כלכליסט" נודע כי הפרעון יבוטל רק במידה ובשבועיים הקרובים תתקבל הצעה מחייבת שתאושר ע״י דירקטוריון רבוע כחול למכירת השליטה בחברה הבת, רבוע כחול נדל"ן.

 

 


 

המשמעות היא שהמחזיקים מסרבים לקיים מו"מ עם גינדי החזקות לתנאים בהם יסכימו למכירת השליטה אליהם - תנאי לעיסקה, כך שהעסיקה צפויה לגווע. למעשה זוהי ההצעה היחידה שתעמוד להצבעה בתום אסיפת המחזיקים היום.

 

מטרת האסיפה היום היתה להעמיד את החוב לפרעון מיידי על רקע עיסקת מכירת השליטה בריבוע כחול לגינדי החזקות.

 

אביגדור קפלן יו"ר רבוע כחול אמר באסיפה למחזיקי החוב כי החברה מתנהלת במקביל בשני מישורים - העסקה מול גינדי ומכירת השליטה בחברה הבת אלון רבוע נדל"ן במהלך שיזרים לקופתה 900 מיליון שקל ייפרע את רוב החוב שלה שעומד על 1.2 מיליארד שקל כולל ערבויות לספקי מגה.

 

שרון חינקיס ממגדל שוקי הון אמר כי "רוב הכסף הושם על קרן הצבי ונשפך לבורות שאי אפשר לכסות אותם, הסבלנות שלנו פקעה. זה שאתם עושים מעל הראש שלנו עסקה שאנחנו קוראים עליה באינטרנט, אין שום הצדקה לדחות את ההחלטה".

 

אופיר נאור שמייצג משקיעים הפרטיים אמר כי עסקה של גינדי היא חלופה גרועה מול מכירת רבוע נדל"ן. "צריך לתת לנו את המנדט למכור את הנכסים של החברות הבנות", אמר.

אביגדור קפלן אביגדור קפלן צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x