שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פוסון על סאגת השליטה בהפניקס: "אמריקאי לא היה מקבל יחס כזה"

תאגיד הענק הסיני ממתין כבר יותר משנה להכרעה של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, בשאלה האם הוא יכול לשלוט בחברת הביטוח הישראלית. ראש תחום הביטוח בפוסון, מייקל לי: "זה מאכזב, ואני מניח שתהיה לכך השפעות על השקעות עתידיות בישראל"

גולן חזני 13:0003.02.16

"משקיע אירופי או אמריקאי לא היה מקבל יחס כזה, לא מהרגולטור הישראלי ולא מהתקשורת הישראלית. היחס לפוסון נובע מעצם היותה חברה סינית", כך אמר הבוקר מייקל לי, ראש תחום הביטוח בתאגיד הענק הסיני פוסון בהתייחסות ראשונה למחלוקת סביב מתן היתר השליטה לפוסון בפניקס.

 

"לצערנו הכיסוי התקשורתי בנוגע למשקיעים סינים הוא מוטה, כך שלציבור מוצג מידע שגוי. לטעמי אם היה מדובר במשקיע מערבי זה לא היה כך. זה מאכזב", הוסיף לי.

 

פוסון חתמה לפני יותר משנה על עסקה לרכישת השליטה (55%) בחברת הביטוח הפניקס מידי יצחק תשובה וקבוצת דלק תמורת 1.8 מיליארד שקל.

 

בשנה האחרונה מנהלת הממונה על הביטוח, דורית סלינגר, בדיקה מקיפה שבסיומה היא אמורה להכריע אם להעניק היתר שליטה לפוסון בפניקס. סלינגר הכינה כבר את ההיתר ועמדה להעניק אותו, אבל לפני כחודשיים נעצר יו"ר פוסון גואו גואנגצ'אנג ע"י שלטונות סין, נעלם, וחזר רק כעבור מספר ימים להיראות בציבור. בהודעה שפירסמה פוסון בבורסת הונג קונג נטען כי גואנגצ'אנג התבקש לסייע לחקירה בנושא אחר, וכי הוא לא חשוד.

 

לי חזר על גירסה זו בשיחות עם כתבים ישראלים, שבהן למעשה מציגה פוסון לראשונה את עמדתה הרשמית: "הסברנו בצורה מנומקת וגלויה, מדובר היה בחקירה של גורם אחר לגמרי שאינו פוסון. במכתב למפקחת הסברנו כי יו"ר פוסון סייע רק בחקירה שאינה קשורה לחברה וכי החקירה הסתיימה והיו"ר שב מיד לפעילות מלאה בחברה כולל נסיעות מחוץ לסין לחברות הבינלאומיות של החברה".

מימין: יצחק תשובה  וגואו גואנגצ'אנג מימין: יצחק תשובה וגואו גואנגצ'אנג צילום: משה בנימין

 

נתתם לסלינגר מכתב מהרשויות?

"כן, נתנו לה תעודת יושר וזה משהו שמראה שאין לעניין שום קשר לפלילים. המסמך הרשמי מוכיח זאת. דבר נוסף הוא שאנו פועלים לארגן פגישה בין שגריר סין בישראל למפקחת, וכן בין שגריר ישראל בסין לרגולטור הסיני. אנחנו פועלים במגוון ערוצים כדי לסייע בהעברת מידע חשוב".

 

קניתם את אלמה לייזר ואתם מחפשים הזדמנויות להשקעה בישראל. עניין הפניקס ישפיע על השקעות עתידיות של פוסון בארץ?

"אני לא יכול לדבר בשם פוסון בכללותה, אך אני מעריך שכן. עניין הפניקס עשוי להשפיע על החלטות הדירקטוריון שלנו ועל איך שהוא יתפוס את השוק הישראלי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x