שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אמזון פספסה את תחזית המכירות - והמניה נפלה למרות השיא ברווח ובהכנסות

הרווח הנקי של ענקית המסחר המקוון הוכפל לשיא של 482 מיליון דולר ברבעון וההכנסות השנתיות עקפו לראשונה את רף 100 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 10:3629.01.16
אמזון דיווחה על עלייה של 22% במכירות ברבעון האחרון של השנה ועל רווחי שיא, אך בכל זאת פספסה ענקית המסחר המקוון את תחזיות האנליסטים.

 

החברה דיווחה על מכירות בגובה 35.75 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, אולם הן היו נמוכות ב-200 מיליון דולר מהתחזיות בוול סטריט. בעקבות זאת נפלו מניות אמזון ב-13% לאחר סגירת המסחר אמש בניו יורק. עם זאת, הרווח עבור שלושת החודשים שהסתיימו בדצמבר הוכפל לשיא של 482 מיליון דולר. זהו הרבעון השלישי ברציפות שאמזון רושמת רווח, התקופה הארוכה ביותר מאז 2012.

מספר לוגיסטי של אמזון בלונדון מספר לוגיסטי של אמזון בלונדון צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

עבור השנה כולה, הרווח הנקי עמד על 596 מיליון דולר, על רקע זינוק של 18% בהוצאות התפעוליות, בעוד שההכנסה עלתה ב-20% ל-107 מיליארד דולר. זו הפעם הראשונה שההכנסה עוקפת את רף ה-100 מיליארד דולר.

 

אמזון דיווחה עוד על עלייה של 51% במספר המנויים לשירות אמזון פריים, שעולה 99 דולר בשנה ומעניק גישה גם לשירותי הסטרימינג וכן משלוחים בחינם. לפי הערכות האנליסטים, השירות כולל כבר 50 מיליון מנויים, אך החברה לא פרסמה את המספר המדויק.

 

במקביל, עלה מספר העובדים של החברה ב-50% לעומת השנה שעברה, וכעת מעסיקה החברה 230 אלף עובדים במשרה מלאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x