$
שווקי חו"ל

גיל שויד: "יש עלייה חדה בהתקפות הסייבר בעולם"

כך לפי מייסד צ'ק פוינט אחרי הדו"חות הטובים שהציגה חברת אבטחת המידע; שויד: "קצב התקפות הסייבר גבוה בהרבה מקצב ההשקעות בסייבר"

דרור רייך 15:5628.01.16

"קצב התקפות הסייבר גבוה בהרבה מקצב ההשקעות בסייבר", כך אמר היום (ה') מייסד צ'ק פוינט גיל שויד בראיון לכלכליסט TV לאחר פרסום תוצאות החברה לרבעון הרביעי של 2015. חברת צ'ק פוינטהישראלית סיימה את הרבעון הרביעי עם רווח נקי של 194.6 מיליון דולר, או 1.08 דולר למניה.

 

מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"התקפות הסייבר מגיעות מכל מקום לכל מקום – וכולם חשופים", ציין שויד במסיבת העיתונאים המסורתית שעורכת החברה לאחר פרסום הדו"חות. "ההבדל בין אבטחה פיזית לאבטחת סייבר הוא שבעולם החיצוני יש מצלמות וחומות או גבולות שקובעים את רמת האבטחה – יש גם עונשים לפולשים וגם מדינות מגיבות על תקיפת הגבולות שלהם", אמר שויד.

 

"בסייבר ההאקרים משקיעים אנרגיה רבה כדי שלא ידעו שם היו שם, לכן אין את מי לעצור. השיטות מהעולם האמיתי לא עובדות", אמר שויד, והוסיף כי "עקב האכילס של התחום עדיין נשאר הסלולר", הוסיף שויד.

 

"פגשתי את מנכ"ל סייבר ארק בפעם הראשונה לפני יומיים"

"בשבועות האחרונים פורסם כי צ'ק פוינט מנהלת משא ומתן על מיזוג עם סייבר ארק, לפי שווי שטרם נקבע. זאת כחלק מנסיונו של שויד להפוך את צ'ק פוינט לחברת על ישראלית בתחום הסייבר", אמר שויד.

 

"פגשתי את מנכ"ל סייבר ארק אודי מוקדי בפעם הראשונה לפני יומיים", ענה שויד לשאלה בדבר הפרסומים. "אנחנו לא מתייחסים לשמועות ואתם יכולים להסיק מזה מה שאתם רוצים", הוסיף.

 

סייבר ארק נסחרת כיום בנאסד"ק ונחשבת לחברת הסייבר הציבורית הגדול השנייה במונחי הכנסות לאחר צ'קפוינט.

 

עקפה את התחזיות

הרווח המתואם של חברת האבטחה הישראלית עמד על 1.20 דולר למניה - והתעלה על ציפיות האנליסטים שעמדו על 1.14 דולר למניה.

בשורה העליונה רשמה צ'ק פוינט הכנסות רבעוניות של 458.1 מיליון דולר – וגם במקרה זה "הכתה" בתחזיות האנליסטים. אלה צפו לחברה הכנסות של 455.8 מיליון דולר.

 

את שנת 2015 מסכמה צ'ק פוינט עם רווח של 685.9 מיליון דולר, או 3.74 דולר למניה. הכנסותיה השנתיות הסתכמו ב-1.63 מיליארד דולר.

 

מניית צ'ק פוינט הנסחרת בנאסד"ק איבדה מתחילת השנה 7.6%. מדד נאסד"ק איבד בתקופה זו כמעט 11% מערכו.

 

צ'ק פוינט ממשיכה בצמיחה הנאה גם ברמת העובדים - החברה מעסיקה 3,974 עובדים בסוף 2015, מהם 1,816 עובדים בישראל - בשנה שקדמה לה הועסקו בחברה 3,240 עובדים, מתוכם 1,504 בישראל.

 

 


 

 

גיל שויד גיל שויד צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x