$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלוביץ' מכר את פיסת הנדל"ן היקרה ביותר שלו ליבואן טויוטה

בעל השליטה בבזק מכר את המגרש בגבעתיים לחברת ייזום הנדל"ן תדהר והיבואן ג'ורג' חורש תמורת 265 מיליון שקל. עם המזומן פרע אלוביץ' חלק מחוב שהעמיד עבורו קונסורציום מלווים להקטנת עלויות מימון

גולן חזני 07:4520.01.16

בעל השליטה בחברת בזק שאול אלוביץ' מכר בסוף השבוע את הנדל"ן היקר ביותר שלו, ופרע תשלום של 100 מיליון שקל לקונסורציום מלווים בהובלת בנק מזרחי טפחות. ל"כלכליסט" נודע כי חברת תדהר וג'ורג' חורש, יבואן טויוטה, רכשו את המגרש במערב גבעתיים תמורת 265 מיליון שקל.

 

ידיעות בדבר המו"מ עם תדהר פורסמו לאחרונה, ולעסקה הצטרף חורש. מדובר בקרקע המבטיחה ביותר של אלוביץ' שעליה זכויות בנייה להקמת מגדל משרדים בן 72 קומות על 84 אלף מ"ר. המגרש ממוקם במתחם הסיטי בגבול גבעתיים־תל אביב, בסמיכות לצומת עלית, שבו נמצאים משרדי יורוקום.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי התמורה התקבלה בחלקה — 100 מיליון שקל — במזומן, והיתרה בשלושה תשלומים תלת־חודשיים שווים של 55 מיליון שקל כל אחד. תדהר צפויה להקים את המגדל, כשעלות הקמתו נאמדת במיליארד שקל.

 

שאול אלוביץ' שאול אלוביץ' צילום: יובל חן

 

בעוד חברת תדהר היא חברה ותיקה בתחום הנדל"ן, הרי שחורש, מאנשי העסקים שברשותם הון נזיל מהגבוהים בישראל, מגביר באחרונה את פעילותו בתחום. ביום שישי האחרון הגיש חורש עם יזם הנדל"ן עמיר בירם הצעה לרכישת השליטה בחברת אלון רבוע נדל"ן לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

את ההלוואה בהיקף כולל של 800 מיליון שקל מקונסורציום המממנים שבראשות בנק מזרחי טפחות, וכולל גם את פסגות, כלל ביטוח ומנורה מבטחים, נטל אלוביץ' בסוף 2014, ופרע ממנה סכום של 350 מיליון שקל (כולל 100 מיליון שקל שפרע, כאמור, בימים האחרונים בעקבות מכירת המגרש).

 

את יתרת ההלוואה מקווה אלוביץ' לפרוע מסכומים נוספים בהיקף של כ־470 מיליון שקל שאמורה יורוקום לקבל בעסקת בעלי עניין ממכירת מניות yes לבזק.

 

בשנים האחרונות מממשת יורוקום נדל"ן מגרשים רבים שבבעלותה בתחום העיר גבעתיים, ובמסגרת זו שיתפה פעולה עם תדהר בכמה פרויקטים. באותו מתחם הסיטי בגבעתיים מקימות כיום השתיים יחד עם קבוצת סופרין את "מגדל השחר", הכולל 54 קומות בשימושים מעורבים למשרדים ומגורים, 20 קומות מהן רכשה כלל ביטוח.

 

לפני כשנתיים מכרה יורוקום נדל"ן גם את אצטדיון המכתש בשכונת בורוכוב בגבעתיים לקבוצת הרכישה שארגנה חברת בסר שבשליטת נחשון קיויתי. את שני מגדלי המגורים בונה במקום עבור בסר חברת תדהר, המתמחה גם בביצוע פרויקטי בנייה עבור חברות יזמיות.

 

בנוסף מכרה אינטרנט זהב שבשליטת אלוביץ', החברה־הסבתא של בזק, לגוף מוסדי ישראלי גדול כ־2% מהון המניות של חברת בי קומיוניקיישנס (בי־קום) תמורת 56 מיליון שקל. יורוקום עצמה מכרה מניות אינטרנט זהב ב־16 מיליון שקל וירדה לאחזקה של 66%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x