$
בורסת ת"א

אושר המיזוג: מלאנוקס תרכוש את איזיצ'יפ תמורת 811 מיליון דולר

84% מבעלי מניות איזיצ'יפ אישרו את ההצעה בגובה של 25.5 דולר למניה; מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן: "איחוד הצוותים יציב את מלאנוקס ואיזיצ'יפ בעמדה לניצול ההזדמנות בתחום הרשת החכמה"

דרור רייך 21:0719.01.16

ברוב של 84% מהמצביעים אושרה עסקת ההייטק הגדולה בישראל - מלאנוקס, העוסקת בתחום הקישוריות בין שרתים ואיזיצ׳יפ שמתמחה במעבדים חוברים לחברה אחת. ״הרכישה תרחיב את תמהיל המוצרים של מלאנוקס, תשפר את יכולותינו ותחזק את הקניין הרוחני והידע שלנו", ציין איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס עם פרסום התוצאות.

 

 

במיזוג 2 החברות מיקנעם, בעלי מניות איזיצ'יפ שבשליטת אלי פרוכטר קיבלו את ההצעה של 25.5 דולר למניה שמקנה שווי של 811 מיליון דולר לחברה. "איחוד הצוותים של שתי החברות, יציב את מלאנוקס ואיזיצ'יפ בעמדה לניצול ההזדמנות בתחום הרשת החכמה", הוסיף וולדמן ורמז על הכיוון אותו הוא עתיד לקחת את החברה הממוזגת.

 

"העסקה צפויה להיסגר במחצית השנייה של פברואר 2016", אמר אלי פרוכטר, מנכ"ל איזיצ'יפ עם תום ספירת הקולות. "אנו שמחים על התמיכה מבעלי המניות שלנו". על פי דברי המנכ"לים, רובם של 280 עובדי איזיצ'יפ ימשיכו להיות מועסקים בחברה המשותפת.

 

ההצעה של מלאנוקס שהתקבלה מייצגת פרמיה של 16% על מחיר הסגירה של איזיצ'יפ ב־29 בספטמבר (יום המסחר האחרון לפני ההכרזה על העסקה), ופרמיה של 33.1% על מחיר המניה הממוצע ב-12 החודשים החולפים.

 

ההצבעה הקודמת, שהייתה אמורה להיות ב-12 לנובמבר נדחתה בדקה ה-90 ומלאנוקס אפשרה לאיזיצ'יפ ללכת ל-Go-Shop Period - כלומר אפשרות לאיזיצ'יפ למשך ה-30 ימים למצוא רוכש במחיר גבוה יותר. גורמים בשוק העריכו אז, כי לאיזיצ'יפ לא היה מספיק קולות בכדי להעביר את ההצעה של מלאנוקס.

 

בימים האחרונים קרן הגידור רייג'ינג קפיטל (Raging Capital), שהייתה מהמתנגדות הקולניות ביותר למיזוג והחזיקה ב-8% ממניות איזיצ'יפ, מכרה כ-1.7 מיליון מניות (כ־6%) איזיצ'יפ תמורת כ-42 מיליון דולר (25 דולר למניה) ואינה כבר בעלת עניין בחברה. לקרן, בראשות וויליאם מרטין, נותרו כ-742 אלף מניות (כ-2%), ששוויין לפי עסקת המיזוג (25.5 דולר למניה) עומד על 19 מיליון דולר.

 

גם חברת הביטוח מגדל מכרה לאחרונה כמויות גדולות של איזיצ'יפ. מגדל מכרה כ־735 אלף מניות (כ-2%) מקופות הגמל ומקרנות הנאמנות תמורת כ-18.4 מיליון דולר. למגדל ישנן עדין אחזקות של כמיליון מניות (כ-3%) איזיצ'יפ. שוויין עמוד על כ-24.7 מיליון דולר.

 

"נשמור על רוב עובדי איזיצ'יפ אחרי הרכישה"

 

"איל ואני נפגשנו לא מעט בזמן האחרון - כל פעם במסעדה אחרת ביקנעם ותמיד ידעתי שיום יבוא ונחבר בין החברות", כך אמר בתחילת אוקטובר אלי פרוכטר, מנכ"ל ומייסד איזיצ'יפ, שמחזיק ב-2.1% ממניות איזיצ'יפ וצפוי לקבל כ-17 מיליון דולר מהעסקה. "כשהתחלנו לדבר על המיזוג, המחיר לאיזיצ'יפ שיקף פרמיה של 70%", אומר פרוכטר. "מאז המניה קפצה וגם הפרמיה הלכה והצטמצמה".

 

מימין: איל וולדמן ואלי פרוכטר מימין: איל וולדמן ואלי פרוכטר צילום: עדי הוברמן

 

פרוכטר, שצפוי לפרוש לאחר השלמת המיזוג דיבר באוקטובר על תוכניותיו לעתיד בחיוך גדול. "שקלתי אם לבוא למסיבת עיתונאים עם חולצה צבעונית כמו בהוואי, אבל בסוף החלטתי שלא….התוכנית שלי היא לפרוש לאחר השלמת המיזוג, ועד אז לעזור לאיל לעזור ליצור את האינטגרציה הטובה ביותר בין 2 החברות".

 

וולדמן התייחס באותו החודש למימון העסקה שנחשבת לגדולה בהיסטוריה של מלאנוקס. "אנחנו נממן את הרכישה מכסף שיש לנו בבנק ומהלוואה של 300 מיליון דולר. יש היום כסף זול וזה מה שהמשקיעים מצפים מאיתנו לעשות. זו הרכישה ה-7 שלנו עד היום ובמקרה הזה החלטנו שנכון לקחת חוב. אין לנו תוכניות להפוך לחברה ממונפת".

 

"אנחנו לא שוקלים לחזור להיסחר בבורסה של תל אביב"

 

"לדעתי", אמר אז וולדמן, "המיזוג טוב לבעלי המניות של 2 החברות. הייתי אתמול באיזיצ'יפ וראיתי שם אנשים עם דמעות בעיניים - וזה סימן טוב שאכפת להם. איזיצ'יפ הצליחה להישאר ואפילו להגדיל את הנתח שלה בשוק. אנחנו רוצים לקחת את המוצרים של איזיצ'יפ ולהביא אותם ללקוחות שלנו".

 

לגבי מה יעלה בגורל 280 העובדים של איזיצ'יפ, אמר וולדמן באוקטובר, כי הם מקווים להשאיר אותם בחברה החדשה. "אנחנו מקווים לתת הצעות עבודה לכל העובדים של איזיצ'יפ שיצטרפו למשפחה הגדולה יותר של מלאנוקס כך שנגיע לסדר גודל של 2,400 עובדים ברחבי העולם".

 

לגבי העובדה שמלאנוקס משלימה בימים אלו שנתיים שהיא לא בבורסה של תל אביב אומר וולדמן באוקטובר: "אני מצטער שאנחנו לא בבורסה של תל אביב, אבל החברה עובדת בצורה חופשית יותר ללא רגולציה וללא אנטרופי. כרגע אנחנו לא שוקלים לחזור להיסחר בבורסה של תל אביב, כי שום דבר לא השתנה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x