שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"אני עמוס לוזון. אנשים פה מספיק חכמים להבין שאני לא מבין כלום"

עמוס לוזון, בעל השליטה החדש של קבוצת דורי, דיבר היום בפני מחזיקי האג"ח המודאגים של החברה: "אין לי מושג מה יש בחברה ומה לא"; צפו בלוזון באסיפת האג"ח היום

אורן פרוינד 14:3518.01.16

"אנשים פה מספיק חכמים להבין שאני לא מבין כלום". במילים האלה הציג את עצמו עמוס לוזון, בעל השליטה החדש של קבוצת דורי, היום (ב') באסיפת בעלי האג"ח של החברה.

 

"שלום, אני עמוס לוזון. מי שבכדורגל מכיר אותי, מי שלא - בעיה שלו. רכשתי את החברה לפני 72 שעות. אין לי מושג מה יש שם ומה לא. אני צריך חודשיים ללמוד מה ומי. לאחר שאסיים את הבדיקות אהיה יותר חכם לענות על כל השאלות", אמר לוזון למחזיקי החוב המודאגים של חברת הנדל"ן, כשהוא לא ממש מפזר את הערפל סביב תוכניותיו ליום שאחרי הרכישה.

 

 


מה דעתך על מניית לוזון קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

 

הדברים נאמרו באסיפת חירום של המחזיקים - בהם פסגות, אנליסט, מור, מגדל, מיטב דש, הלמן־אלדובי והראל. האסיפה כונסה לאחר שבשעות הערב של יום חמישי האחרון רכש לוזון את השליטה (78%) בדורי קבוצה מידי גזית גלוב של חיים כצמן תמורת סכום זעום של 8 מיליון שקל. כעת לוזון הוא זה שיצטרך לעמוד מאחורי חובות של 270 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. אלה חוששים כי לוזון לא יוכל לתמוך בחברה כפי שעשתה גזית גלוב, שהזרימה לדורי קבוצה ולחברה־הבת דורי בניה 750 מיליון שקל בשנתיים האחרונות.

 

"הלכנו לישון עם כצמן וסגל וקמנו עם עמוס לוזון", אמר לאחר חילופי השליטה אחד המחזיקים הגדולים בחוב ל"כלכליסט". "אין לנו דבר נגד לוזון, אבל אנחנו רוצים לדעת מה התוכנית העסקית שלו, מה הכוונות שלו, והאם יהיה מוכן להזרים כסף לחברה".

 

דורי קבוצה ניצבת בפני פירעונות של 69 מיליון שקל ב־2016 ופירעונות של 66 מיליון שקל ב־2017, בעוד בקופתה (ברמת הסולו) מזומנים בהיקף של 4 מיליון שקל בלבד והשקעות לזמן קצר בשווי 73 מיליון שקל נוספים. התשלום הקרוב אמור להתבצע ביוני, בהיקף של 28 מיליון שקל לסדרה ו', ובספטמבר החברה תידרש לתשלום נוסף של 13 מיליון שקל לסדרה ז'.

 

עמוס לוזון עמוס לוזון צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x