שווקי חו"ל

טאואר איבדה 10% לאחר דו"ח שטען כי ניפחה את העסקה עם חברת פנסוניק

הדו"ח פורסם על ידי קרן גידור, שבחודשים האחרונים פרסמה שתי סקירות שליליות - גם על IRSA של אדוארדו אלשטיין ועל אבן קיסר

רעות שפיגלמן 23:4514.01.16
מניית טאואר,יצרנית השבבים, צללה היום (ה') בנאסד"ק ב-9.9% בעקבות דו"ח שלילי מצד קרן הגידור Spurce Point - אותה קרן המתמחה בפוזיציות שורט על מניות ושהספיקה בחודשים האחרונים לפרסם כשתי סקירות שליליות -  גם על יצרנית משטחי הקוורץ' אבן קיסר ועל IRSA העומדת בראש פירמידת החברות של אדוארדו אלשטיין. קרן הגידור,של בן אקסלר העומד בראשה, טוענת כי טאואר ניפחה את העסקה עם חברת פנסוניק ושהיא מציגיה בדו"חות הכספיים שלה נתונים שגויים כדי לנפח את רמת הרווחיות שלה.

 

 

מה דעתך על מניית טאואר (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קרן הגידור נוהגת לפרסם סקירות על חברות בהן היא חשופה בפוזיציות שורט - מה שמביא עבורה להפקת רווחים עם פרסום הסקירה השלילית ותגובת המשקיעים בבורסה לאחר פרסום הדו"ח, שמוכרים את המניה ומחירה יורד.

 

בדו"ח נטען כי טאואר ניפחה את שווי העסקה עם חברת פנסוניק - מ-100 מיליון דולר ל-300 מיליון דולר - מה שדחף כלפי מעלה את מחיר המניה בנאסד"ק, ושסייע לטאואר לאחר מכן לטענת הקרן להמיר את אג"ח אחת הסדרות שלה למניות וכך לצמצם את החוב של החברה.

 

עוד נטען שיצרנית השבבים ביצעה מניפולציות בדו"חות שמוצגים שלא לפי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב, כדי להציג שיעורי רווחיות גבוהים כי יותר.

 

טאואר התייחסה הערב לדו"ח של קרן הגידור ומסרה כי "הדו"חות הכספיים ומדים בכל דרישות הדיווח. הדו"חות מבוקרים על ידי חברת דלויט, אחת מארבע חברות ראיית החשבון הגדולות בעולם. הדו"ח המצוטט נכתב על ידי חברת מחקר המתמקדת בשורט. החברה מעולם לא יצרה איתנו קשר ואין לה כל ניסיון או התמחות בתעשיית השבבים או בהתמחות שלנו כיצרנית שבבי אנלוג".

 

 

 צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x