$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

תע"א ופורמולה רוכשות את החטיבה הביטחונית של נס טכנולוגיות

את חטיבת TSG, שעוסקת בפיתוח מערכות שליטה, מוכרת CVCI מקבוצת סיטי עפ"י הערכה תמורת 50 מיליון דולר. על החטיבה התמודדה גם אלביט מערכות

גולן חזני 22:1213.01.16

בתום מירוץ צמוד של מספר חודשים גברה התעשייה האווירית על אלביט מערכות ותרכוש יחד עם פורמולה את TSG שהיא החטיבה הביטחונית של קבוצת נס טכנולוגיות, מידי CVCI מקבוצת סיטי.

 

ל"כלכליסט" נודע כי היקף העסקה הוא 50 מיליון דולר (200 מיליון שקל). TSG עוסקת בפיתוח מערכות שליטה ובקרה כמו מערכת טירת אגם - מערכת השליטה והבקרה לפיקוד ולמטכ"ל, הגנת סייבר, ביטחון הפנים (Homeland Security), תקשורת וניהול מערכות מידע.

 

לקוחותיה של TSG, שהוקמה ב־1975 ומעסיקה 400 איש, כוללים צבאות, סוכנויות מודיעין, משרדים ממשלתיים, חברות תשתית ומוסדות פיננסיים. הכנסותיה של החברה נאמדות ב־200 מיליון שקל בשנה.

 

באוקטובר האחרון פורסם ב"כלכליסט" כי אלביט מערכות והתעשייה האווירית מתמודדות על רכישת החטיבה.

 

CVCI רכשה את TSG ביוני 2011 כחלק מרכישתה של חברת נס טכנולוגיות תמורת 307 מיליון דולר. CVCI מכרה ביוני 2014 את פעילותה של נס בישראל למעט TSG ופעילות המסלקה הפנסיונית תמורת 42 מיליון דולר לחברת חילן.

 

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית: "רכישת TSG הינה מהלך המבטא אסטרטגיה של התרחבות והעמקת האחיזה של התעשייה האווירית בשווקים הרלבנטיים. רכישת החברה תעמיק את אחיזתנו בתחומי השו"ב, המודיעין והגנת המולדת, הן בקרב מערכת הביטחון בארץ והן בקרב לקוחות בחו"ל, ותייצר סינרגיה בין מוצרי שלושת החברות באופן שיאפשר מתן פתרונות כוללים ללקוחות".

 

לדברי גיא ברנשטיין, מנכ"ל פורמולה: "רכישת TSG, המובילה בתחומה מוסיפה צלע רביעית לפרוטפוליו החברות של פורמולה, מרחיבה את נוכחותנו במגזר הבטחוני והסייבר ההולך וגדל ונותנת לנו בסיס יציב להמשך הפעילות. לא יכלנו לבקש שותף טוב יותר מאשר התעשייה האווירית ומצפים להמשך שיתוף פעולה צמוד".

 

מאלביט נמסר בתגובה כי "הצעת המחיר שלה לרכישה נקבעה בהתאם לבדיקת הנאותות שביצעה ולשווי החברה שהעלתה בדיקה זו. לאלביט ניתנה הזדמנות לשפר את הצעת הרכש אך היא לא עשתה זאת מאחר ולא ראתה היגיון כלכלי ועסקי במהלך כזה". את העיסקה הוביל דיסקונט שוקי הון, בניהולה של הילה חימי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x