$
בורסת ת"א

מלחמת בלוקים: חברה גרמנית מאיימת לשלול מאיטונג את שמה המסחרי

מאז שנות ה-50 קיבלה איטונג את הזכות להשתמש בשם המסחרי איטונג באמצעות הסכם שמתחדש כל שנה. כעת הודיעה החברה הגרמנית שמחזיקה בזכויות לשם כי היא אינה מעוניינת לחדש את ההסכם

גיל קליאן 09:4430.12.15

חברת אינרום הבורסאית דיווחה הבוקר (ד') על סכסוך מפתיע בחברה בת איטונג. לפי הודעת החברה - החברה הגרמנית שמחזיקה את הזכויות לשם איטונג, הודיעה לחברה הישראלית כי היא אינה מאשרת לה לעשות שימוש בשם המסחרי שהפך למילה נרדפת לבלוקים בישראל. אינרום נמצאת בשליטת קרן פימי של ישי דוידי.

 

מדובר בהתקשרות של עשרות שנים בין החברות שעד כה עברה בצורה חלקה. החברה דיווחה כי "ההתקשרות בין הצדדים החלה בתחילת שנות ה-50 של המאה הקודמת. במסגרת ההתקשרות נקבע כי היא מתחדשת באופן אוטומטי מדי שנה, כפי שהיה במהלך העשור האחרון, אלא אם הודיע אחרת אחד הצדדים בהודעה של שנה מראש".

מה דעתך על מניית אינרום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כעת הודיעה החברה הגרמנית, בשם XELLA, כי בכוונתה "לסיים את מערכת ההסכמים בין הצדדים, בעיקר בקשר לזכות השימוש בסימני המסחר "YTONG" באנגלית ובעברית".

 

אינרום מתכוונת להיאבק בכוונה זו של החברה הגרמנית. החברה דיווחה כי "איטונג, בהתבסס, בין היתר, על חוות דעת יועציה המשפטיים, דוחה את האמור בהודעה הנ"ל, וסבורה כי זו נשלחה בחוסר תום לב, וכי קיימות לה טענות מבוססות בכל הנוגע לזכויותיה להמשיך ולעשות שימוש בסימני המסחר, והיא מתכוונת לפעול על מנת למצות את מלוא זכויותיה. יחד עם זאת, ככל שימנע מאיטונג להמשיך ולעשות שימוש בסימני המסחר כאמור, עלול הדבר לגרום לפגיעה בתוצאות החברה בתחום פעילות פתרונות בנייה, שעיקרה נובע מהשקעות שתידרשנה במיתוג מחדש".

 

ישי דוידי ישי דוידי צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x