שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

מט"ח רגוע: נקבעו היציגים לסוף השבוע של חג המולד

הדולר היציג ירד ב-0.1% ונקבע על 3.892 שקלים, היורו עלה ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 4.263 שקלים. BNP Paribas: "צפויה לדולר פתיחה חיובית ב-2016"

מיקי גרינפלד 15:3824.12.15

שוק המטבעות של המטבעות המובילים בעולם מכין היום (ה') את עצמו לסוף השבוע הארוך של חג המולד. בשוק המקומי רשם הדולר היציג ירידה קלה של 0.1% ונקבע על 3.892 שקלים, היורו עלה ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 4.263 שקלים.

 

לרגל החג, מחר לא ייקבעו שערים יציגים חדשים בישראל, כך שהשערים היציגים שנקבעו היום יהיו תקפים עד יום שני.  

 

בעולם רושם היורו עלייה של 0.3% מול הדולר - הצמד נסחר ב-1.094 דולר ליורו.

 

לקראת המשך הדרך ולתוך השנה הבאה עלינו לטובה, אומרים היום אנליסטים של BNP Paribas, כי יש סיבות להאמין לאפסייד בטבע האמריקאי. "אם נתוני המאקרו של ארה"ב ימשיכו לעמוד בסביבת הציפיות של הפד, צפויה לדולר פתיחה חיובית ב-2016 - לנוכח הטווח הרחב שיש לשוק לתמחר עליות ריבית נוספות בארה"ב".

 

ב-FXCM ישראל אומרים הבוקר  כי הפעילות בשוק צפויה להיות רדודה עד תחילת ינואר. "חג המולד יחול רק מחר, אך דה פקטו השווקים כבר שובתים מפעילות. נפחי המסחר דלילים מאוד, הפעילים המרכזיים כבר פרשו לחופשתם ואף אחד לא פותח פוזיציות משמעותיות בתנאים הבלתי סחירים הללו".

 

אשר לזירה המקומית, יוסי פריימן מפריקו ניהול סיכונים, מימון והש'קעות אומר כי המשקיעים נדרשים למשנה זהירות. להערכתו, הדולר למשור על כוחו גם מול השקל. "פעילות סוף שנת הכספים מתאפיינת בירידה בהקפי הפעילות ובצמצום מספר ימי המסחר. הירידה בהיקפי המסחר תורמת לתנודות שערים כאשר פעולה נקודית רחבת היקף גוררת לטלטלה בשוק המטבע המקומי. להערכתנו פער התשואות השלילי שבין הדולר והשקל מספק רשת הגנה משמעותית לשמירת חוסנו של הדולר בזירה המקומית".

 

ברכת חג שמח לקוראינו הנוצרים.

 

חג המולד ביפו חג המולד ביפו צילום: נועה גוטמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x