$
שווקי חו"ל

בעלת השליטה באדמה ממשיכה במגעים לרכישת ענקית האגרוכימיה סינג'נטה

כמצ'יינה הסינית, שמחזיקה 60% בחברת האגרוכימיה הישראלית אדמה, מנהלת מגעים עם סינג'נטה השוויצרית לשיפור הצעת הרכש

שירות כלכליסט 13:1115.12.15

כמצ'יינה (ChemChina), המחזיקה ב-60% מחברת אדמה הישראלית, ממשיכה במגעים לרכישת חברת האגרוכימיה הגדולה בעולם, סינג'נטה (Syngenta). בסוכנות בלומברג מדווחים כי בשבוע שעבר נפגש יו"ר החברה הסינית רן ג'יאנקסין באירופה עם נציגי החברה השוויצרית, ובכוונתו לקדם את תכנית הרכש לאחר שהיריבות דאו כמיקל ודופונט חשפו תכניות להתמזג.

 

על פי מקורבים לנושא, כמצ'יינה צפויה להגיש הצעה מתוקנת לרכישת סינג'נטה, לאחר שההצעה הקודמת בגובה 449 פרנק שוויצרי למניה (457 דולר) הוכרזה כנמוכה מדי. אולם, המקורבים מדגישים כי עוד לא הושגה עסקה ואין וודאות כי בסופו של דבר כמצ'יינה אכן תגיש הצעה משופרת.

 

עם זאת, חלק מהמעורבים חוששים מהיכולת של החברה הסינית לגייס מספיק הון למימון הצעה גבוהה יותר ולהשלמת העסקה. בנובמבר פורסם כי כמצ'יינה פנתה לקרנות הון ממשלתיות, ביניהן קרן ההשקעות הסינית, בבקשה לסייע במימון רכישה פוטנציאלית של סינג'נטה. שתי החברות סירבו להגיב על הדיווח.

 

במקביל למגעים עם החברה הסינית, בסינג'נטה מקיימים שיחות לא רשמיות לגבי מיזוג עם חברת מונסנטו האמריקאית. סינג'נטה הגישה לפני ארבעה חודשים הצעה בגובה 46.6 מיליארד דולר למונסנטו, אך ההצעה הזו נדחתה.

 

הלחץ על סינג'נטה להשיג עסקה גובר בעקבות ההסכם בין דאו ודופונט, שצפוי ליצור חברה בשווי 120 מיליארד דולר ולהצית גל של מיזוגים בתעשייה.

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x