$
מט"ח וסחורות

שבוע אחרון לפני העלאת הריבית הצפויה בארה"ב: הדולר נחלש ב-0.2%

ננעל ברמה של 3.86 שקלים; לפי כלכלני בנק לאומי, פער הריביות שצפוי להיפתח בין ישראל וארה"ב "יביא לעלייה בתנודתיות בשער החליפין"

שירות כלכליסט 12:4111.12.15

הדולר ננעל היום (ו') בירידה של 0.2% והיציג נקבע על 3.86 שקלים. היורו נחלש גם הוא ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 4.228 שקלים. 

 

כלכלני בנק לאומי מתייחסים בסקירתם השבועית לרכישת הדולרים שביצע השבוע בנק ישראל בסך 200 מיליון דולר ועל התקרבות העלאת הריבית הצפויה בשבוע הבא בארה"ב. לפי בנק לאומי, "השקל נחלש בכ-0.5% מול הדולר. בנק ישראל רכש דולרים בשוק בניסיון להחליש את הלחצים לתיסוף השקל. פער הריביות שצפוי להיפתח בחודשים הקרובים בין ריבית בנק ישראל ובין ריבית הפד, יביא להערכתנו לעלייה בתנודתיות בשער החליפין של השקל".

 

 

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עוד כותבים בלאומי כי "הדולר נותר בסיכום השבוע כמעט ללא שינוי ביחס למטבעות העיקריים. נתוני המאקרו שפורסמו השבוע ממשיכים להעיד על חוזקת הכלכלה בארה"ב ומחזקים כאמור את הצפי להעלאת הריבית. מטבעות. המדינות יצואניות הנפט רשמו פיחות, על רקע ירידה חדה במחירו. הקרונה הנורבגית והדולר הקנדי נחלשו ב-1.5% וב-1.3% מול הדולר".

 

 

פלוג. בנק ישראל רכש דולרים השבוע פלוג. בנק ישראל רכש דולרים השבוע צילום: בלומברג

 

כלכלני בנק אגוד כותבים בסקירתם השבועית כי "נקודת תמיכה הקרובה היא 3.80 שקלים לדולר ונקודת ההתנגדות הקרובה - 3.95 שקלים לדולר. בטווח הקרוב, במידה שאכן תעלה הריבית בארה"ב , הדולר עשוי לשוב ולהתחזק מול היורו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x