$
בורסת ת"א

ג'ובוקיט שכחה לפרסם הערכת שווי - וקיבלה קנס מרשות ני"ע

הקנס: 14 אלף שקל. החברה, שבראשות הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, תירצה כי בעת הכנת הדו"חות היתה נתונה תחת לחץ מתביעה בארה"ב

גיל קליאן 14:1910.12.15

חברת המדיה ג'ובוקיט, שבראש הדירקטוריון שלה עומד הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, דיווחה על קבלת קנס מינהלי של 14 אלף שקל מרשות ניירות ערך. הסיבה: החברה לא פירסמה הערכת שווי לחברה בת Viumbe, שמהווה 80% מנכסי ג'ובוקיט.

 

חברה ציבורית מחויבת לפרסם הערכת שווי על נכס "מהותי" - כלומר כזה שמהווה מעל 10% מנכסי החברה הציבורית. בעקבות פניית רשות ניירות ערך פירסמה החברה לציבור את הערכת השווי. הקנס של רשות ניירות ערך הופחת ב-70% בגלל שורה של נסיבות מקלות.

 

ג'ובוקיט טענה כי הערכת השווי "נשמטה" מהדו"חות הכספיים עקב "טעות בתום לב". החברה הוסיפה כי "בתקופה בה ארעה הטעות, פעלה החברה תחת לחצים כבדים, בין היתר מצד בשל תביעה שהוגשה בארה"ב כנגד החברה, דבר אשר דרש מהחברה התמודדות עם הליך משפטי מורכב ויקר המתנהל בארה"ב".

מה דעתך על מניית טוגדר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עוד פירטה החברה: "החברה הינה חברת הזנק, שיכולותיה הכספיות מצומצמות, וכל סכום בקופתה מנותב למטרות אשר הגדיר דירקטוריון החברה. מפאת מצבה הכלכלי של החברה, העיצום הכספי יהווה נטל כבד מאוד על החברה ועל המשך פעילותה, בשים לב ליחס הגבוה בין סכום העיצום הכספי לבין תזרים המזומנים, מחזור הפעילות השנתי וההון העצמי של החברה".

 

הרשות הגיבה לטענות במילים: "בטענותיה של החברה אין כדי לגרוע מהעובדה כי היא הפרה את הוראות החוק והתקנות כאמור. עם זאת, טענות החברה הובאו בחשבון במסגרת שיקול דעת הרשות לעניין הפחתת סכום העיצום הכספי. במכתבה, ציינה החברה כי מדובר בטעות שנעשתה בתום לב. בנוסף טענה החברה כי בתקופה בה ארעה ההפרה, החברה הייתה נתונה ללחצים כבדים ומשאביה היו נתונים להליך משפטי המתנהל נגדה בארה"ב. לעמדתנו, נסיבה זו אינה רלוונטית להפרה דנן. חשיבות הגשת הדוחות הכספיים של חברה ציבורית במועד ובאופן מלא הינה בגדר מושכלות ראשונים ואין הצדקה לפגיעה במידע הכלול בדוחות הכספיים בשל עומס או לחץ המופעל על החברה מסיבות שונות".

 

דן חלוץ דן חלוץ צילום: בועז אופנהיים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x