$
שווקי חו"ל

וול סטריט: המסחר ננעל בעליות; גו פרו זינקה ב-11.6%

המדדים המובילים עלו עד 0.5%; הנפט ירד ב-1.1% - יום חמישי ברציפות; זינוק בגירעון הממשלתי בארה"ב

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

  

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - המסחר ננעל בעליות

 

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו בעליות, לאחר שלושה ימי מסחר במגמה שלילית, ובהובלת מניות האנרגיה והבריאות: דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק - ב-0.4% ו-S&P 500 - ב-0.2%, כששמונה מעשרת המדדים המרכזיים המובילים אותו סיימו בעליות. זאת לאחר שהעליות כבר הגיעו ל-1.2% במהלך יום המסחר. מניית שברון התבלטה בעלייה של 1.9%.

 

21:40 - הנפט ממשיך לרדת

 

הנפט מסוג WTI ירד - זה היום החמישי ברציפות - ב-1.1% לרמה של 36.8 דולר לחבית. הזהב השחור נותר ברמות שפל מאז פברואר 2009, זאת לאחר הדיווח היום על עלייה בתפוקה של אופ"ק לשיא של שבע שנים. הנפט מסוג ברנט ירד ב-1% ל-39.7 דולר לחבית. הגז הטבעי ירד ב-2.3% ל-2.015 דולר למיליון BTU, זאת על רקע ירידה חדה מהצפוי באספקה בארה"ב.

 

21:00 - עלייה בגירעון הממשלתי בארה"ב

 

הגירעון של הממשל בארה"ב זינק בנובמבר לרמה של 65 מיליארד דולר - עלייה של 14% בהשוואה לשנה שעברה. הוצאות הממשל עלו ב-9% לרמה של 270 מיליארד דולר, וההכנסות עלו ב-7% - ל-205 מיליארד דולר. מדובר בחודש השני של השנה הפיסקאלית. לפי משרד האוצר, הגירעון היה אמור לעמוד בנובמבר על 126 מיליארד דולר, אלמלא שינוי במועד תשלומים שונים. למשל קצבאות שונות שתשלומן בוצע באוקטובר ולא בנובמבר. הסיכום לכלל השנה הפיסקאלית עומד עתה על גירעון של 201 מיליארד דולר - עלייה של 13%.

 

22:45 - ירידה קלה בזהב

 

הזהב ירד היום ב-0.4% וננעל ברמה ש 1,072 דולר לאונקיה.

 

20:35 - מנכ"לית יאהו ילדה תאומות

 

מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, ילדה היום תאומות זהות. מאייר בשרה על הלידה בטוויטר שלה, כאשר ברקע ההחלטה הדרמטית של דירקטוריון יאהו למכור את עיסקי האינטרנט של ענקית הטכנולוגיה ולהפוך לחברת אחזקות. הדירקטוריון קיבל את ההחלטה בניגוד לדעתה של מאייר.

 

19:10 - מגמה מעורבת באירופה בסגירה

 

פוטסי הבריטי ירד היום ב-0.6%, דאקס הגרמני סיים את המסחר בעלייה של 0.1% ואילו קאק הצרפתי סגר בירידה של 0.1%.

 

18:45 - רחפן חדש ל-גו פרו

 

חברת המצלמות דיווחה היום על רחפן חדש בשם "קארמה" שאמור לצאת לחנויות באמצע השנה הבאה, מניית החברה מזנקת ב-9%.

 

 

18:00 - המדדים בוול סטריט עוברים לעליות

 

המדדים המובילים: דאו ג'ונס עולה ב- 0.2%, נאסד"ק ו-S&P 500 עולים ב-0.7%.

 

הסוכנות לאנרגיה האמריקאית, EIA, דיווחה על ירידה של 76 מיליארד מטר מעוקב, באכסון הגז טבעי המוחזק במאגרים התת קרקעיים במהלך השבוע האחרון. האנליסטים ציפו לירידה של 64 מיליארד.

 

17:00 - וול מארט משיקה שירות תשלומים בסלולר

 

ענקית המזון האמריקאית וול מארט השיקה את אפליקציית "Walmart Pay", אפליקציית תשלומים סלולרית - שלמעשה תהווה ארנק דיגיטלי, בתחרות מול פתרונות דומים של גוגל ואפל. האפליקציה החדש תצטרף לאפליקציה הקיימת של וול מארט שנמצאת בשימוש אצל 22 מיליון משתמשים.

 

וול מארט עד כה אסרה על שימוש בשירותי תשלומים סלולריים כמו של חברת אפל וחברת סמסונג והיא צפויה להשיק מערכת בלעדית משלה עד שנה הבאה, בכל החנויות הפרוסות בארה"ב.

 

 צילום: בלומברג

 

16:30 - נפתח המסחר בוול סטריט

 

הבורסות בניו יורק נפתחו ברק לנתון התעסוקה המאכזב -המדדים נסחרים ביציבות

 

15:50 - עליות בחוזים העתידיים בניו יורק

 

החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט עולה כ-30 דקות לפני פתיחתה המסחר - דאו ג'ונס מתחזק ב-0.2%, נאסד"ק ו-S&P 500 עולים ב-0.3%.

 

משרד התעסוקה האמריקאי פרסם  ש-282 אלף איש נוספו בפעם הראשונה לתובעי דמי האבטלה במהלך השבוע שחלף. האנליסטים ציפו שמספר תובעי דמי האבטלה יהיה נמוך יותר ויעמוד על 269 אלף איש.

 

עוד פרסם משרד התעסוקה כי מחירי היבוא נחלשו ב-0.4% לעומת ציפיות האנליסטים שציפו שמחירי היבוא יחלשו ב-0.7%. מחירי היצוא ירדו ב-0.6% לעומת ציפיות האנליסטים שחזו ירידה נמוכה יותר של 0.3%.

 

 צילום: שאול גולן

 

14:20 - הבנק המרכזי הבריטי הותיר את הריבית ללא שינוי על 0.5%

 

ירידות באירופה - דאקס הגרמני יורד ב-0.3%, קאק הצרפתי  יורד ב-0.2%, פוטסי הבריטי יורד ב-0.5%.

 

הבנק המרכזי הבריטי החליט להשאיר את שיעור הריבית על 0.5% בהתאם לציפיות האנליסטים. 8 חברי הועדה מתוך 9 החליטו על השארת הריבית כמו שהיא ואילו רק חבר אחד החליט דווקא שזה הזמן לעלות את הריבית. שיעור הריבית הנוכחי לא השתנה כבר במשך 6 שנים ו-7 חודשים.

 

 צילום: רויטרס

 

12:40 - ענקית הכרייה גלנקור מפרסמת את תוכניותיה העתידיות

 

מניית גלנקור מזנקת ב-10%: החברה השוויצרית מסרה היום כי היא בוחנת הפרדה והנפקה של יחידת החקלאות שלה (ספין אוף) כחברה עצמאית. בנוסף החברה מתכננת קיצוץ חד בהוצאות, במטרה לצמצם את רמת החוב שלה, יותר מכפי שתוכנן בהודעה קודמת. זאת במסגרת המשך המאבק של החברה על מיצובה והישרדותה בשוק של נפילת מחירי הסחורות בעולם. ענקית הכרייה איבדה 72% מערכה מתחילת השנה.

 

 צילום: בלומברג

 

 

12:00 - מגמה מעורבת באירופה, אסיה ננעלה בירידות

 

הבורסות באירופה נסחרות במגמה מעורבת - קאק הצרפתי מתחזק ב-0.2%, דאקס הגרמני יורד ב-0.3%, פוטסי הבריטי יורד ב-0.2%.

 

פולקסווגן הודיעה אמש כי מספר הרכבים שמעורבים בפועל בתרמית נמוך בהרבה מהאומדן הראשוני ושהחברה כבר לא צופה לפגיעה של 2 מיליארד יורו (2.18 מיליארד דולר) בהכנסותיה בשל הפרשייה. מניית החברת משלימה עלייה של כ-10% ביומיים.

 

השווקים באסיה ננעלו בירידות שערים - נייקי היפני איבד 1.3%, האנג סאנג ההונג קונגי והבורסה הסינית בשנגחאי ירדו ב-0.5%.

 

בורסה פרנקפורט גרמניה
בורסה פרנקפורט גרמניה צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x