$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מיי סייז כיוונה לנאסד"ק אבל תסתפק בבורסת AIM בלונדון

עם הערת עסק חי, בלי קפיצה טכנולוגית של ממש וכשבעלה של בעלת המניות הגדולה (23%) מבוקש על ידי האינטרפול, מיי סייז, המפתחת טכנולוגיה להתאמת ביגוד בעזרת אפליקציית סלולר, נסוגה משורה של הכרזות על כוונה להיסחר בארה"ב

דרור רייך 07:0609.12.15

מיי סייז מתכוונת להתחיל בהליך רישום למסחר בבורסה המשנית בלונדון, AIM. לפני חצי שנה דיווחה החברה לבורסה בתל אביב, שבה היא נסחרת, כי התקשרה עם בנק השקעות לטובת הנפקה בנאסד"ק. לא פחות מחמש הודעות הוצאו בעניין בששת החודשים החולפים — אך נראה כי אופציה זו נגנזה, לפחות לעת עתה.

 

במיי סייז, המפתחת טכנולוגיה להתאמה של בגדים באמצעות אפליקציית סלולר, לא נימקו מדוע המסחר בארה"ב ירד מעל הפרק. אך נזכיר כי יצחק זיגדון, בעלה של בעלת המניות הגדולה בחברה (23%) שושנה זיגדון, מואשם על ידי האינטרפול בתרמית בניירות ערך והוא מבוקש על ידיה. שמו, תמונתו ופרטיו המלאים מתנוססים באתר הבולשת האמריקאית. זיגדון אמר בעבר כי אינו מעורב בפעילות מיי סייז, וכי ערך הסדר פשרה עם רשות ני"ע בארה"ב והתביעה נגדו שם בוטלה.

מה דעתך על מניית מיי סייז:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כמו כן, לחברה אין כרגע אף פטנט רשום והיא נמצאת בתהליכים בעניין בכמה מדינות, אך אלה טרם הבשילו.

 

מיי סייז התקשרה במזכר הבנות עם Zai Corporate, כגוף שילווה אותה בכל הפעולות הנדרשות לרישום. Zai Corporate, שהוקמה ב־2004, משמשת גם כחבר בורסה ב־AIM. בורסה זו אינה מפוקחת רגולטורית על ידי רשות ניירות הערך הבריטית, אלא על ידי רגולטור חיצוני, NOMAD, שאחראי על רישום החברות.

 

מיי סייז רוצה נתח משוק של 100 מיליארד ליש"ט

השוק שאליו פונה מיי סייז, רכישות הבגדים באינטרנט של הצרכנים בבריטניה, הסתכם ב־2014 ב־100 מיליארד ליש"ט. מיי סייז רואה בשוק הבריטי פוטנציאל לפיתוח קשרים עסקיים עם קמעונאים, ומעריכה כי הרישום הכפול יסייע לה לפתח את פעילותה בו.

 

המודל העסקי של מיי סייז בנוי על עמלות עבור כל פריט הנרכש באפליקציה. כמו כן נכלל בו פרסום ממוקד המציע למשתמש פריט המתאים למידותיו והעדפותיו. נוסף על כך, החברה תגבה עמלה עבור קניות בלתי מקוונות הנעזרות בטכנולוגיה בזמן אמת.

 

מתחילת 2015 מיי סייז הפסידה 13.5 מיליון שקל

באפריל השנה הודיעה מיי סייז למשקיעים כי היא סיימה לפתח אלגוריתם למדידה דו־ממדית במשטח מאוזן. היעד של מיי סייז הוא מדידה תלת־ממדית של הגוף. בדו"חות הכספיים לסוף הרבעון הראשון ציינה החברה כי "אין בהשלמת פיתוח האלגוריתם כדי להבטיח שמיזם החברה יושלם בהצלחה או כי המיזם יגיע לכדי שיווק של מוצר טכנולוגי". אף על פי שלמיי סייז אין עדיין את הטכנולוגיה, היא כבר חתמה על הסכם לא מחייב עם חברת אופנה ספרדית בשם TRUCCO, הפועלת ב־20 מדינות עם 240 חנויות.

 

מיי סייז, שהוקמה בשנת 2014, מעסיקה 15 עובדים במשרדיה בקריית שדה התעופה. החברה גייסה עד כה כ־5.7 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, ומדו"חותיה האחרונים עולה כי היא נושאת הערת עסק חי, המעידה על חשש מחדלות פירעון. בתשעת החודשים הראשונים של 2015 רשמה החברה הפסד של 13.5 מיליון שקל.

 

"החלטנו לפתוח בהליך רישום למסחר בבורסת AIM במקביל למסחר בתל אביב", אמר מנכ"ל מיי סייז רונן לוזון. "אנו חברה גלובלית שפיתחה טכנולוגיה שמשרתת קמעונאים ברחבי העולם. רישום המניות בלונדון עשוי לתרום למימוש הפוטנציאל הרב הטמון בחברה". 

 

רונן לוזון מנכ"ל מיי סייז רונן לוזון מנכ"ל מיי סייז צילום: אילן בשור

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x