שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

המשקיעים חוששים, ויוניוויז'ן של חיים סבן דוחה את ההנפקה הראשונית לציבור

האפשרות להנפקה תידחה לשנה הבאה לנוכח הביצועים הפושרים של מניות חברות התקשורת והדשדוש בשוק ההנפקות הראשוניות

שירות כלכליסט 14:3505.12.15
חברת Univision Communications, שעל בעליו נמנה חיים סבן והמחזיקה ברשת השידור בספרדית הגדולה בארה"ב, דחתה את תוכניותיה להנפקה ראשונה לציבור ב-2015 בשל הביצועים הפושרים של מניות חברות התקשורת וכן הדשדוש בשוק ההנפקות הראשונות. דירקטוריון החברה ערך שלשום (ה') ישיבה כדי לדון במהלך, כך אמרו ל"וול סטריט ג'ורנל" גורמים המקורבים לעניין. החברה החליטה להותיר את אפשרות לביצוע הנפקה ראשונה לציבור לשנה הבאה.

 

 

 

יוניוויז'ן, שהפכה לחברה פרטית באמצעות רכישה עצמית ממונפת עוד בטרם המשבר הכלכלי, תיכננה בתחילה לערוך את ההנפקה מיד לאחר חג ה"לייבור דיי" אולם חששות גוברים בקרב המשקיעים גרמו לחברה לדחות את המהלך. תיקונים כלפי מטה לתחזיות הרווח של שחקניות כבדות בתחום כגון וולט דיסני וטיים וורנר בחודשים האחרונים גורמים ללחץ על הערכות השווי ומדגישים בפני המשקיעים את אי הוודאות הגדלה בעסקי הטלוויזיה בתשלום - ענף שבעבר נחשב ליציב. המשקיעים גם מודאגים לגבי ההאצה במגמת "ניתוק הכבלים", שבה המשתמשים מתנתקים משירותי הטלוויזיה בתשלום למען מעבר לחבילות זולות יותר עם פחות תחנות.

 

 

 צילום: ראלף אלסוונג

 

בדחיית ההנפקה לשנה הבאה, מצטרפת יוניוויז'ן לחברות אחרות כמו ניימן מרקוס ואלברטסון, שהתכוננו להנפקות ראשונות לציבור לקראת סוף השנה אולם החליטו לדחות את המהלך בשל תנאי שוק לא אטרקטיביים. חברות אחרות, כגון רשת החנויות לחיות מחמד "פטקו", ביטלו לחלוטין הנפקות ראשונות לציבור לאחר שקיבלו הצעות רכישה אטרקטיביות.

 

 

 

אתגר גדול במיוחד ליוניוויז'ון, כמו לחברות אחרות בהנפקות ראשונות לציבור בבעלות קרנות פרייביט אקוויטי, הוא אי הוודאות בקרב המשקיעים לגבי שיעורי הריבית. לאור העובדה כי ייתכן שהפד יעלה כבר בסוף החודש את הריביות, קיימת דאגה בקרב משקיעים לגבי האפשרות שנטל החוב העצום של חברות אלו, כתוצאה מהרכישות החוזרת של המניות, יהפוך ליקר מדי למימון מחדש.

 

בעליה של יוניוויז'ן מחפשים זה שנים הזדמנות לאקזיט מהחברה. קבוצת המשקיעים הפכה את יוניוויז'ן לפרטית בתחילת 2007 בעסקה של 13.7 מיליארד דולר שהפילה על החברה נטל חוב כבד זמן מועט לפני המשבר הגלובלי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x