$
בורסת ת"א

אין מחיר לחופש: ימי החופש של מנכ"ל אלון רבוע כחול סותרים את המדיניות

ישראל יניב, המנכ"ל הנכנס, יקבל 52.6 אלף שקל ברוטו בחודש על חצי משרה ו-9 חודשי הסתגלות בשכר עם רכב במקרה של הפסקת עבודתו

גיל קליאן 14:2103.12.15

לאלון רבוע כחול אולי אין כסף לחלץ את החברה בת מגה - על אלפי עובדיה - אבל יש לה כסף לשלם למנכ"ל הנכנס, ישראל יניב, שכר חודשי של 52.6 אלף שקל בחודש על חצי משרה. כך עולה מדיווח החברה אמש (ד').

 

בעלי המניות של החברה מתבקשים לאשר את השכר ליניב, כאשר המשכורת החודשית תוצמד למדד ותתעדכן כל 3 חודשים. החברה תישא גם בעלות הרכב של יניב, שימשיך לנסוע באותו הרכב שבו נסע כשהיה מנכ"ל החברה בת דור אלון. כמו כן, במקרה של סיום העסקה יקבל יניב עוד 9 חודשי שכר, בהם יוכל להמשיך ולנסוע ברכב החברה שלו.

 

מדיניות השכר של אלון רבוע כחול קובעת כי בכירי החברה ייהנו מ-22 ימי חופש בשנה. יניב קיבל בדור אלון הטבה משמעותית יותר, של 25 ימי חופש בשנה. מהדיווח עולה, כי יניב בחר שלא לוותר על אותם 3 ימי חופש נוספים, וכעת נדרשים בעלי המניות לאשר חריגה ממדיניות השכר של החברה - וזאת על מנת לא לפגוע חלילה בזכאות ימי החופש של יניב. החברה נימקה את המהלך בכך שהיא "מעוניינת לשמר את ההטבה" עבור יניב, וכי מדובר בעלות שהיא "לא מהותית וזניחה" לחברה. כמו כן נקבעה זכאותו של יניב לבונוס, אם ועדת התגמול של החברה תחליט להעניק לו בונוס שנתי.

 

ישראל יניב ישראל יניב צילום: עמית שעל

 

יניב כיהן כמנכ"ל דור אלון מאז שנת 2000. באוגוסט האחרון הוא מונה למנכ"ל אלון רבוע כחול, כאשר המנכ"ל הקודם, אביגדור קפלן, מונה לתפקיד היו"ר. ברקע למינויים - הסדר החוב בקבוצת אלון במאי האחרון, ההשתלטות של שרגא בירן על חברת האחזקות וכן מצבה המידרדר של החברה בת מגה קמעונאות.

 

השבוע פורסם כי מגה לא עומדת בתוכנית ההבראה שלה, וסובלת מירידה דראסטית במכירות. לאור כך הודיעו באלון רבוע כחול על מכירת תת הרשת YOU. קפלן אמר עם פרסום הדו"חות כי ההון של אלון רבוע כחול לא יספיק להבראת מגה.

 

במסגרת תוכנית ההבראה - שכאמור לא השיגה את יעדיה - נסגרו 32 סניפים הפסדיים, פוטרו יותר מ־1,000 עובדים, השכר קוצץ בהיקף של 35 מיליון שקל בשנה וגם המטה צומצם בכ־30%. כל זאת לא הספיק לרשת הקמעונאות כדי להשתקם, וברבעון השלישי קרסו הכנסותיה בכ־40% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד — מ־1.5 מיליארד שקל ל־921 מיליון שקל בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x