המלצות 2016

המלצות 2016

להתחיל מ(קרן)בראשית: ההמלצות של מיטב-דש לשנה הבאה

אחרי המלצות מוצלחות ל-2015 על פז ואינטרנט זהב, בוחרים בבית ההשקעות השני בגדולו בישראל את המניה החמה של טיב טעם ואת האג"ח ליברטי של קרן בראשית; מהי רשימת ההמלצות המלאה של מיטב ומה הם חושבים שיעשו המדדים ב-2016?

אמיר רוזנבאום 22:0524.12.15

בית ההשקעות מיטב דש מגיע אל פרוייקט ההמלצות של כלכליסט - אחרי תשואה ממוצעת של 11% על המניות שבחר בשנה שעברה כאשר 3 מתוכן סיימו את השנה בהצלחה.

 

האנליסטים הצליחו לזהות את העלייה של אינטרנט זהב אשר זינקה ב-61%, ואת פז נפט וגז שעלתה ב-24%, טאואר סיפקה תשואה חיובית של 14%. בשתי הבחירות האחרונות האנליסטים פיספסו כשבחרו בכיל שהתרסקה ב-40% ובאנלייט אנרגיה שהניבה תשואה שלילית של כ-2%.

לקראת 2016 הזינוק של טיב טעם ובזן השנה לא מבהיל את בית ההשקעות שממליץ עליהן שוב כמניות שירשמו הצלחה גם בשנה הבאה. בתחום האג"ח האנליסטים בחורים בחברה שפועלת בתחום הנדל"ן המניב בארץ, חברת החזקות ובקבוצה שמחזיקה בביטוח ישיר.

 

פרויקט ההמלצות ל-2015 של "כלכליסט" ובתי ההשקעות מגיע לנקודת החצי - בכל יום עד סוף השנה האזרחית נציג בית השקעות אחר שימליץ על 5 מניות ו-5 איגרות חוב. 

מניות מומלצות לשנת 2016:

 

מליסרון, תשואה ב-2015: 18%

החברה הינה אחת משתי חברות הקניונים הגדולות בישראל ומחזיקה ומנהלת 21 קניונים ומרכזי מסחר. בין קניוני החברה ניתן למנות קניונים איכותיים ויוקרתיים כגון: קניון רמת אביב, קניון פ"ת, הקריון, הגרנד קניון בחיפה, הגרנד קניון בבאר שבע ועוד. על אף הירידה בפדיונות של חברות ההלבשה רוב קניוני החברה הציגו גידולים בפדיונות ויציבות בשכר הדירה, מה שמשקף את עמידות החברה לתקופות חלשות בשוק.

 

בשל החולשה היחסית של חברות האופנה, הקשורה בין היתר במצב הביטחוני ובאיחורה של עונת החורף, ירדה לאחרונה מניית החברה וכיום התשואה השוטפת הגלומה למשקיעים במניה (לאחר הוצאות מימון) עומדת על כ- 9.5%. תשואה שנראית אטרקטיבית בהתחשב באיכות הנכסים, בעמידותם ובחלופות אחרות בשוק הנדל"ן המניב.

 

טיב טעם, תשואה ב-2015: 56%

החברה עוסקת בקמעונאות מזון באמצעות ניהול רשת החניות טיב טעם וכן באמצעות נכסים ופעילות שנרכשו בתהליך הכינוס של הרשת עדן טבע מרקט. החברה הינה בשליטת חברת הארגז, אשר מאז שרכשה את השליטה ברשת הצליחה להביא את הרשת לביצועים תפעוליים יפים אף על פי התקופה המאתגרת שעברה על קמעונאי המזון בארץ. ברבעון השלישי של השנה החברה הצליחה להציג גידול במכירות סניפים זהים ואף לרשום שיפור ברווחיות למרות התקופה המאתגרת. כאשר לוקחים בחשבון את הפוטנציאל מרכישת פעילות עדן טבע מרקט וכן את האפשרות שרמת התחרות בתחום אולי קצת תיחלש בעתיד (לאור מצב חברת מגה) ניתן למצוא את החברה ראויה להשקעה.

 

סניף טיב טעם אבן גבירול תל אביב סניף טיב טעם אבן גבירול תל אביב

 

בזן, תשואה ב-2015: 43%

חברת בזן מחזיקה בבית הזיקוק הגדול בישראל. תוצאות החברה מושפעות ממרווח הזיקוק שהינו הפער בין מחיר הנפט הגולמי למחיר התזקיקים. החברה היום פועלת בסביבה עסקית טובה של מרווחים גבוהים יחסית בין השאר בזכות הירידה החדה במחירי הנפט. בנוסף, תכנית ההשקעות של החברה מתחילה להניב פרי והיא מצליחה לרשום מרווח עודף יפה ביחס למרווח האינדוקטיבי.

 

את התקופה הטובה החברה מנצלת בכדי להקטין מינוף, להאריך מח"מ ולהוריד ריביות. לפי התחזיות שלנו לשנת 2015 החברה נסחרת במכפיל חד ספרתי נמוך (על התזרים הנקי המתואם) . גם בהנחה של סביבה עסקית קשה יותר החברה נסחרת להערכתנו בתמחור אטרקטיבי.

 

בנק מזרחי, תשואה ב-2015: 13%

גם אם תחול החמרה ברגולציה כלפי סקטור הבנקים הרי שהסיכון במזרחי ביחס לבנקים הגדולים נמוך יחסית. הבנק נסחר מתחת להונו העצמי בעוד הוא מייצר תשואה להון דו ספרתית הצפויה להערכתנו להמשך גם בשנת 2016. התמורות בתחום אג"ח COCO וכן הסדרת נושא האיגוח צפויות אף הן לספק לו רוח גבית. אנו סבורים כי הפרשות נוספות בגין החקירה בארה"ב בוא יבואו אולם אלו מתומחרות במחיר המניה. המלצתנו הנה תשואת יתר במחיר יעד של 55 שקל..

 

בנק מזרחי טפחות בנק מזרחי טפחות

 

הבינלאומי, תשואה ב-2015: 5%-

הבנק מאפשר להערכתנו חשיפה סולידית יחסית לסקטור הבנקאות כאשר המלצתנו עלתה לאחר דוחות הרבעון לתשואת יתר. במהלך שנת 2016 אנו צפויים לראות את פירות ההתייעלות שעובר הבנק לרבות מיזוגם של יובנק ופאג"י. ההסכם החדש עם וועד העובדים המסיים תקופה ארוכה של אי הסכמה נותן אך הוא תקווה לשיפור ולמיקוד ניהולי קדימה. יחסיו הפיננסים של הבנק מאפשרים לו לחלק מדי שנה כ- 50% מרווחיו, כאשר מחיר היעד שלנו עומד על 60 שקל.

אג"ח מומלצות לשנת 2016:

 

ליברטי ד'

החברה פועלת בתחום הנדל"ן המניב והיזמי בעיקר בארץ והינה בשליטת קרן המנוף בראשית. עיקר פעילות החברה הינה החזקה בנכסים מניבים בארץ וכן פעילות יזמית קטנה של נדל"ן למגורים בבאר שבע. אגרת החוב סדרה ד של החברה הינה בהיקף של כ-65 מיליו שקל, מח"מ של כ-3 שנים ונסחרת בתשואה לפדיון של כ-4% צמוד מדד. אנו מוצאים את אגרת החוב של החברה ראויה להשקעה לאור הביטחונות שלה בדמות פיקדון בסך 20 מיליון שקל וכן נכס מניב בבאר שבע, אשר משוערך בדו"חות החברה בכ-60 מיליון שקל, דהיינו בטחונות בסך של כ-80 מיליון שקל לעומת יתרת חוב של כ-65 מיליון שקל.

 

רפק ד'

החברה הינה חברת החזקות אשר החזקתה העיקרית הינה כ-34% ממניות החברה הציבורית RR MEDIA אשר עוסקת בתחום שירותי שידור. בנוסף לחברה מס' החזקות בתחום התשתיות והאנרגיה בארץ. אגרת החוב סדרה ד של החברה הינה בהיקף של כ-80 מיליון שקל, מח"מ של כ-2 שנים ונסחרת בתשואה לפדיון של כ-4% צמוד מדד. אנו מוצאים את אגרת החוב של החברה ראויה להשקעה לאור הביטחונות שלה בדמות שיעבוד על 3.3 מיליון מניות RR MEDIA אשר שווין בשוק הינו כ-115 מיליון שקל. יש לציין שבסוף חודש דצמבר השנה החברה אמורה לבצע פדיון חלקי כך שיתרת החוב בין סדרה ד אמור לקטון לכ-60 מיליון שקל בלבד כך שיחס החוב לבטוחה אף צפוי להשתפר.

 

נכסים ובניין אג"ח ד'

חברה לנכסים ובניין, מקבוצת אי.די.בי, עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות מוחזקות, בעיקר בענף הנדל"ן בישראל ובחו"ל. נכסיה העיקריים של בחברה הינם החזקות בחברות "גב ים","ישפרו" ו"נווה גד", לצד החזקה בנכסים בחו"ל.

 

הנכסים העיקריים בחו"ל הינם בניין HSBC שלאחרונה הוצע לחברה למכור אותו בכ-950 מיליון דולר, סכום הגבוה משמעותית משוויו בספרים ופעילות יזמית בלאס וגאס באמצעות חברת IDBG המוחזקת בצוותא עם אי די בי פיתוח. יחס נכסים להתחייבויות עומד על פחות מ-60% ולחברה יתרת נכסים לא משועבדים בהיקף של כ-2 מיליארד שקל, הכוללים חברות איכותיות אשר חלקן סחירות, שבגינן ניתן לגייס חוב חדש בריביות נמוכות. על כן לא נראה כי החברה תיקלע לבעיה תזרימית בשנים הקרובות. אומנם החברה תלויה בתשלומי דיבידנד של החברות הבנות אולם רוב החברות הבנות נהנות מנכסים איכותיים ויציבים. לאור הגמישות והנגישות הפיננסית של החברה נראה כי לא צפויה בעיה לחברה בפירעון חובותיה וכי התשואה שבה נסחרת האג"ח, מפצה על הסיכון.

 

בזן א '

חברת בתי זיקוק לנפט עוסקת בשלושה תחומים עיקריים :זיקוק , פולימרים, ארומטים. כאשר החברה מחזיקה את בית הזיקוק הגדול בישראל אשר מהווה תשתית חיונית למדינת ישראל.

 

האג"ח נסחר במח"מ קצר של 2.19 בתשואה של 2.59 צמוד מדד, כאשר לאחרונה גייסה החברה חוב לטווח ארוך בשתי סדרות אשר תמורת ההנפקה אמורה לשמש בין היתר לתשלומים עבור אג"ח א, העובדה שהחברה גייסה רק לאחרונה , ושמרווחי הזיקוק רשמו עלייה חדה בשנה האחרונה, דבר אשר גרם לגידול משמעותי ברווחיות , גורמת לנו להרגיש נוח עם האג"ח.

 

צור 8'

קבוצת צור שמיר מחזיקה בביטוח ישיר השקעות פיננסיות אשר מחזיקה בישיר איי.די.אי בעלת המותגים "9 מיליון" ו "הקש על ה 5" בנוסף מחזיקה החברה בחברת הנדלן אדגר השקעות ומימון ישיר.האג"ח נסחר במח"מ 4.11 ותשואה 3.77 שיקלית כאשר מנגד משועבדים לטובת בעלי האג"ח מניות ביטוח ישיר בשווי 373 מיליון שקל כאשר סה"כ שווי הסידרה הוא , כ-300 מיליון שקל, בנוסף הקבוצה נהנת מיחס מינוף נמוך, כאשר חברת ישיר איידיאי מספקת דיבידינדים באופן שוטף.

 

תיק ההשקעות המומלץ לשנת 2016:

מניות – 36%

אג"ח קונצרני – 28%

אג"ח ממשלתי – 28%

נכסים אחרים ומזומן – 8%

 

אנו מעריכים כי בשנה הקרובה תימשך מגמת עלייה מתונה בנכסי סיכון עם עדיפות למניות על אשראי. עם זאת, אנו מעריכים כי הסיכונים להמשך המגמה עלו ולכן צפויה עליה בתנודתיות בשווקים. באג"ח קונצרני אנו רואים יתרון להשקעה באגרות חוב בחו"ל לעומת השקעה בשוק המקומי, במניות עדיין עדיפות לשווקי המניות ביפן ואירופה.

 

תחזיות לשנת 2016:

דולר (2015 - 0.7%-): 3.9 שקלים

יורו (2015 - 11%-):  4.4 שקלים

ת"א 25 (2015 - 0.4%+): 3%

דאו-ג'ונס (2015- 3.8%+):  8%

בטל שלח
    לכל התגובות
    x