$
המלצות 2016

המלצות 2016

בנק בירוק ואנרגיה מתחדשת: המלצות אינפינטי לשנת 2016

אחרי שנה מוצלחת עם תוצאות חיוביות, בבית ההשקעות של אמיר אייל מאמינים שת"א 25 יזנק ב-8% ובוחרים במניות בעלות מגזר פעילות שונה החל מהבנקאות, דרך הנדל''ן ועד הביטוח והאינטרנט

בית ההשקעות אינפינטי של אמיר אייל לוקח גם השנה חלק בפרויקט ההמלצות של כלכליסט, צוות האנליסטים בהובלתו של עוזי לוי מקווים להמשיך השנה את יכולת הפגיעה המוצלחת בכל הקשור לאגרות החוב.

 

לכל ההמלצות בפרויקט כלכליסט 2016 - לחצו כאן

 

4 מהמניות עליהן המליצו באינפינטי לקראת 2015, סיימו את השנה בעליות והביאו לתשואה ממוצעת של 10%: הובילה את העלייה בזן שזינקה כ-44% אליה הצטרפה דיסקונט שעלתה ב-13% וסלע נדל''ן שהתחזקה ב- 3.5%. האנליסטים פיספסו עם שיכון ובינוי שירדה ב-22%.

בהמלצות על האג"ח הצליחו  האנלליסטים לרשום הישג נאה עם תשואה ממוצעת של כ-10%: איי.די.איי הנפקות ד' הוסיפה 6% לערכה, אינטרנט זהב ד עלתה ב-14.8%, כנפיים ו' זינקה ב-13%, טמפו אג"ח ב' עלה ב-4.7%.  איי.די.או אג"ח ו' השייך לחברה הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בגרמניה רשמה עלייה של 10%.

 

ההמלצות  של בית ההשקעות אינפינטי לשנת 2016 משקפות פיזור סיכונים מבחינת מגזרן - כל אחת מהן מייצגת מגזר פעילות שונה: בנקאות, נדל''ן, ביטוח ואינטרנט.

מניות ממולצות לשנת 2016:

בנק דיסקונט, תשואה ב-2015: 10%+

הבנק נסחר במכפיל הון הנמוך מבין כל הבנקים (0.58), הנובע מחוסר יעילות תפעולית. מאידך, חוסר היעילות מציב את הבנק בעמדה בה פוטנציאל ההתייעלות הוא הגבוה ביותר. בשנה האחרונה, החלה ההנהלה בתהליך התייעלות, ואנו מאמינים שבשנה הקרובה התהליך יצבור תאוצה ונראה שיפור ביחסי היעילות והתשואה על ההון שיבואו לידי ביטוי במחיר המניה.

 

בנק דיסקונט בנק דיסקונט צילום: יריב כץ

 

מליסרון, תשואה ב-2015: 17.5%+

החברה שומרת על מיצובה כבעלת הקניונים מהיציבים בישראל, עם גידול מתמיד בהכנסות מנכסים זהים תוך ייזום ופיתוח של נכסים חדשים. נתוני המאקרו מצביעים על עלייה בצריכה הפרטית התומכת בפעילות צריכה של מוצרי פנאי ותרבות המוצעים בקניונים.החברה משתפת את בעלי מניותיה ברווחים דרך חלוקת דיבידנד אטרקטיבית המשקפת תשואת דיבידנד של כ-5%.

אינטרנט זהב, תשואה ב-2015: 68%+

אינטרנט זהב היא חברת אחזקות ללא פעילות עצמית. לחברה אחזקה בשרשור בחברת בזק. בזק ממשיכה להראות עליונות מתמדת מול מתחרותיה על אף רפורמת השוק הסיטונאי בשוק הקווי, והתחרות בשוק הטלוויזיה. מותג בזק נתפס כאיכותי ואמין ולכן אין בריחה למתחרות גם במחיר נמוך יותר. השווי הנכסי של החברה בניכוי החוב מצביע על אפסייד משמעותי במניה.

 

 

מגדל, תשואה ב-2015: 35%-

החברה בפרט וסקטור הביטוח בכלל סבל מירידות חדות בהכנסות כתוצאה מהירידות בשוקי ההון בת"א ובעולם. החברה מקבלת הרבה מאד כסף מפרמיות מבוטחים ונדרשת להשקיע אותו. נכון להיום, רמת המכפילים של החברה נמוכה יחסית, התנאים בשוק ההון השתפרו וסביר להניח שתיק ההשקעות של החברה כבר ביצע תיקון מסוים.

 

אורמת טכנולוגיות, תשואה ב-2015: 14%+

החברה פועלת בענף האנרגיה הירוקה ועשויה ליהנות ממגמה חיובית בהפקת אנרגיה ממקורות גיאותרמיים ברחבי העולם, בין היתר בזכות עלויות הפקה נמוכות ויכולתה של אנרגיה גיאותרמית "לאזן" את רשת החשמל מנפילות הנובעות משימוש במקורות אנרגיה סביבתיים, כגון סולארית ורוח. היותה של קרן פימי בעלת השליטה בחברה נותנת רוח גבית להתייעלות ומקסום רווחים.

אג"ח המומלצות לשנת 2016:

 

אינטרנט זהב ד

אינטרנט זהב היא חברת אחזקות ללא פעילות עצמית. לחברה אחזקה בשרשור בחברת בזק. בזק ממשיכה להראות עליונות מתמדת מול מתחרותיה על אף רפורמת השוק הסיטונאי בשוק הקווי, והתחרות בשוק הטלוויזיה. לבזק תזרים חזק ביותר ומחלקת כדיבידנד את כל הרווח הנקי. השנה, החברה השנייה בקבוצה, בי-קום, החלה להעלות דיבידנד לאינטרנט זהב.

 

כנפיים ז

קבוצת התעופה הגדולה בישראל, הנהנית מתזרים מזומנים יציב מפעילות השכרת המטוסים ושירותי הקרקע בנתב"ג. בנוסף מחזיקה החברה בכ-36.3% מחברת אל-על, הנהנית לאחרונה מהירידה במחירי הנפט וצפויה להניב תזרים משמעותי שיתבטא בדיבידנד לחברת האם כנפיים. אגרת החוב נסחרת בתשואה אטרקטיבית ביחס למח"מ וסיכון החברה.

 

שיכון ובינוי 8

חברה גלובאלית הפועלת בתחומי התשתיות והבניה בשבעה מגזרי פעילות, כשהבולטים מבניהם הינם קבלנות תשתיות ויזמות נדל"ן בארץ ובעולם. לחברה שיא בצבר הזמנות של כ- 14 מיליארד שקל, כאשר כ-75% ממנו מיוחס לפעילות בחו"ל, דבר המבטיח אופק יציב לחברה בשנים הקרובות. החברה הגדילה את פעילותה באירופה ופועלת באחריות במדינות אפריקה על-ידי התאמת קצב הביצוע. האג"ח במח"מ ארוך יחסית ומכיוון שהתלילות בעקום הקונצרני בחלק הארוך גבוהה, קיים פיצוי מבחינת התשואה. 

 

ירון קריסי מנכ"ל שיכון ובינוי ירון קריסי מנכ"ל שיכון ובינוי צילום: רמי זרנגר

 

נורסטאר י

חברת האם של גזית גלוב נהנית מדיבידנד רבעוני גבוה ויציב. לחברה נגישות מצוינת למקורות המימון השונים ולוח הסילוקין שלה לא יוצר לחץ באף אחת מהשנים הקרובות. אין היום בשוק הרבה אגרות חוב צמודות למדד במח"מ בינוני ארוך עם תשואה אטרקטיבית כמו נורסטאר. בתשואה מגולמת פרמיה על היותה חברת אחזקות המתגמדת מול יציבות הדיבידנד המתקבל.

 

אדמה ב

אדמה הינה חברה פרטית הנותנת פתרונות לחקלאות בענף תעשיית הכימיה לחקלאות. הענף נהנה בשנים האחרונות מצמיחה עקבית בשל עלייה ברמת החיים בעולם, שינוי הרגלי התזונה במדינות מתפתחות ומגידול בביקוש העולמי לתחליפים למוצרי הנפט במקורם חקלאי. לחברה תזרים מזומנים משמעותי ויחסי כיסוי מצוינים.

  

פיזור התיק המומלץ לשנת 2016:

 

40% מניות (60% ישראל,15% אירופה מנוטרל,5% דרום מזרח אסיה,20% ארה"ב).

25% אג"ח ממשלתי.

35% אג"ח חברות.

מח"מ 5 שנים.

הערכות לקראת 2016:

יורו: 2%-

דולר: 2%+

ת"א 25: 8%+

דאו ג'ונס: 5%+

בטל שלח
    לכל התגובות
    x