$
בורסת ת"א

עוד לפני שעמוס 5 הלך לאיבוד: ירידה בהכנסות של חלל תקשורת

ההכנסות ירדו ב-3.5% ברבעון השלישי, רבעון בו עמוס 5 פעל באופן מלא. ההכנסות של עמוס 5 ברבעון השלישי היו 40% מהכנסות החברה

גיל קליאן 10:4501.12.15

התוצאות הכספיות של חלל תקשורתהיו במגמת ירידה עוד לפני אובדן התקשורת עם הלוויין עמוס 5. כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השלישי שפורסמו אמש (ב').

 

ב-21 בנובמבר ניתק הקשר של החברה עם הלוויין עמוס 5. החברה מעדכנת בדו"ח כי הלוויין עדיין לא הוכרז כטוטאל לוס לצורכי ביטוח. מרגע ההגדרה החברה צופה כי כספי הביטוח בגין הלוויין יתקבלו אצלה תוך תקופה של עד 90 יום. עמוס 5 העניק שירותי תקשורת באפריקה. נכון לסוף ספטמבר, עמוס 5 רשום בספרים של חלל תקשורת בשווי של 150 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ההכנסות של חלל תקשורת ברבעון השלישי - שעדיין אינן כוללות את אובדן ההכנסות הצפוי מעמוס 5 - עמדו על 26.4 מיליון דולר. הכנסות אלה רשמו ירידה של 3.5% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות אלה כללו הכנסות של 10.5 מיליון דולר מעמוס 5 - הכנסות שמהוות 40% מכלל הכנסות חלל תקשורת. הירידה בהכנסות הרבעוניות נבעה מלקוח באוקראינה שנקלע לקשיים.

 

הירידה בהכנסות הורידה את הרווח התפעולי ל-5.6 מיליון דולר, ירידה של 6.8% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 3 מיליון דולר, צניחה של 70% לעומת הרבעון המקביל. מה שהשפיע דרמטית על הרווח הנקי היה סעיף המימון, שם רשמה החברה הכנסות מימון של 810 אלף דולר, לעומת הכנסות מימון של 8.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. הצניחה בהכנסות המימון נבעו משערי חליפין.

 

עמוס 5 בהכנות לשיגור עמוס 5 בהכנות לשיגור

בטל שלח
    לכל התגובות
    x