$
בורסת ת"א

הרכישה של סיטיפס הגדילה את רווחי אשטרום ל-43 מיליון שקל

מדובר בעלייה של 50% לעומת הרבעון המקביל; הכנסות הקבוצה ברבעון השלישי עמדו על כ-839.6 מיליון שקל, ירידה של 2%

אורן פרוינד 10:3430.11.15

קבוצת אשטרום, הפועלת בתחומי התשתיות והנדל"ן ונשלטת על ידי 5 משפחות: נוסבאום, גירון, משורר, רובין וליפשיץ, סיימה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 43.6 מיליון שקל, עלייה של 50% לעומת הרבעון המקביל.

 

 

עיקר העלייה מיוחסת להכנסות חד-פעמיות בהיקף של 28 מיליון שקל שרשמה במהלך הרבעון השלישי, בין היתר בעקבות הרכישה שביצעה באוגוסט האחרון של חברת סיטיפס, זכיינית הרכבת הקלה בירושלים, במחיר נמוך לטענתה, וממימוש מניות נכס של החברה ברומניה.

 

זכיינית הרכבת הקלה בירושלים. הזכיינית חברת סיטיפס זכיינית הרכבת הקלה בירושלים. הזכיינית חברת סיטיפס צילום: חיים צח

 

הכנסות הקבוצה ברבעון השלישי עמדו על כ-839.6 מיליון שקל, ירידה של 2% לעומת הרבעון המקביל. הירידה נבעה, בין היתר, מהכללה של הכנסות ממכירת שטחים בפרויקט "וי טאואר" על ידי אשטרום נכסים, שנכללו בתוצאותיה שנה שעברה ולא נכללות בתוצאותיה ברבעון השלישי השנה.

 

הרווח התפעולי של הקבוצה ברבעון השלישי של 2015 גדל לכ-103.1 מיליון שקל, לעומת כ-96.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – עליה של כ-6.6% בעיקר בזכות ההכנסות החד פעמיות.

 

קבוצת אשטרום מעורבת בשורה ארוכה של פרוייקטים מוכרים. בתחום המגורים הקימה הקבוצה, בין היתר, את הפרויקטים : "טריו" בחיפה, "סמייל בפתח-תקווה, מגדל הגימנסיה בתל-אביב, "אשדר וקאנטרי" בנתניה, "רחובות ההולנדית" ברחובות ו"המרינה הכחולה" באשדוד.

 

אחד מהפרוייקטים העיקריים שתוביל החברה בשנים הקרובות הוא הקמת נמל המפרץ בחיפה והוא מצטרף לפרוייקטים נוספים, כגון: מלון בראשית במצפה רמון, מלון רויאל ביץ' באילת, מלון אגמים באילת, פרוייקט מנהרות הכרמל, חלקים מכביש 6, חלק מכביש 531, נמל היובל באשדוד, הרכבת הקלה בירושלים, ועוד. בשווקים הבינלאומיים פועלת קבוצת אשטרום בתחומי הקבלנות, הייזום למגורים והנכסים המניבים במספר מדינות, ביניהן: ארה"ב, גרמניה, ניגריה, ג'מאייקה וסרביה.

 

5 משפחות מחזיקות יחד בכ-58.72% ממניות הקבוצה, ובנוסף מחזיקה קבוצת ההשקעות אלייד, בראשות פרופ' יצחק סוארי, ב-18.99% נוספים ממניות הקבוצה. יו"ר החברה הוא רמי נוסבאום והמנכ"ל הוא גיל גירון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x