$
שווקי חו"ל

מיזוג הענק בין פייזר ואלרגן עולה שלב: המנכ"לים סיכמו על חלוקת הסמכויות ביניהם

בעקבות הסיכום בין ברט סאונדרס ואיאן ריד על חלוקת התפקידים בחברה הממוזגת הוסר אחד המכשולים האחרונים שעמדו בפני המיזוג הגדול בשוק הפארמה בארה"ב. בימים הקרובים צפויה לצאת הכרזה רשמית על העסקה שתיצור חברה ממוזגת בשווי של יותר מ-320 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 12:0021.11.15
המנכ"לים של חברות התרופות פייזר ואלרגן הסכימו ביניהם על התפקידים שייקחו על עצמם בחברה המשולבת, ובכך הסירו את אחד המכשולים האחרונים שעמדו בפני המיזוג הגדול ביותר השנה בסקטור התרופות בארה"ב.

 על פי דיווח בסוכנות החדשות רויטרס, מנכ"ל פייזר איאן ריד ימונה למנכ"ל החברה המשולבת, בעוד מנכ"ל אלרגן ברנט סאונדרס ימונה לתפקיד בכיר אחר. ברויטרס מציינים כי לפי מקורבים לנושא, שביקשו להישאר בעילום שם, ההכרזה על העסקה תתפרסם כבר בימים הקרובים.

 

תרופת ויאגרה של פייזר תרופת ויאגרה של פייזר צילום: בלומברג

 

בהתחשב בכך שיזכה לתפקיד בכיר, סאונדרס (45) ייחשב כאחד המועמדים הבולטים לרשת את ריד (62) לאחר פרישתו. ריד, רואה חשבון בהכשרתו, החל לעבוד בפייזר לפני 30 שנה וטיפס במעלה סולם הדרגות עד שמונה ב-2010 לתפקיד המנכ"ל, בעקבות פרישתו המפתיעה של ג'פרי קינדל. תחת כהונתו, זכתה פייזר לאישור של 10 תרופות, ביניהן Ibrance לטיפול בסרטן השד, שהאנליסטים חוזים כי בסופו של דבר תכניס לחברה 5 מיליארד דולר בשנה. סאונדרס עמד בחמש השנים האחרונות בראש פורסט לבורטוריס ואקטיבס, שהחליפה את שמה של אלרגן לאחר שרכשה אותה מוקדם יותר השנה.

 

מההסכם המתגבש עולה כי ההנהלה של פייזר מתכוונת להישאר בשליטה, לפחות בטווח הקצר, על אף שהעסקה בנויה כך שאלרגן היא זו שרוכשת את פייזר. בעקבות המיזוג בשווי מוערך של 320 מיליארד דולר, פייזר שבסיסה בניו יורק תירשם מחדש באירלנד, שם כבר רשומה אלרגן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x