$
שווקי חו"ל

המגעים מתקדמים: הצעת פייזר לאלרגן עומדת על 150 מיליארד דולר

ענקיות הפארמה מתקרבות לעסקה, כשהצעת פייזר עומדת על כ-375 דולר למניית אלרגן - הנסחרת בשווי של 310 דולר. המכשול העיקרי - כוונת האוצר האמריקאי לשנות את החוק, באופן שלא יאפשר רווח מיסוי ממעבר לאירופה "על הנייר"

מיקי גרינפלד 07:3519.11.15

המגעים בין פייזרלאלרגן מגיעים לשלב מתקדם. מקורות מקורבים מוסרים כי בשיחות המתנהלות בימים האחרונים עמדה הצעת פייזר לאלרגן על כ-150 מיליארד דולר, כששווי המניה הנדון לצורך העסקה עומד על בין 370 ל380 דולר.  

מניית

מה דעתך על מניית PFIZER:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 אלרגן נסגרה אתמול בניו יורק במחיר של 310.38 דולר ושווי השוק של החברה עומד עתה של 117.2 מיליארד דולר. פייזר נסחרת בשווי שוק של 205 מיליארד דולר.

 

למרות ההתקדמות, העסקה עדיין לא סגורה, כשאחד המכשולים המרכזיים נוגע לעמדה הלא ברורה של משרד האוצר ורשויות המס לגבי השלכותיה על פייזר.

 

אחד השיקולים של פייזר להיכנס לעסקה עם אלרגן נוגע להעתקת רישום החברה לדבלין, מוקד המטה של אלרגן, בניסיון להינות ממשטר מסוי נוח יותר. מניע זה עמד גם מאחורי ניסיון קודם של פייזר לרכישת החברה האנגלו שוודית אסטרה זנקה - שדחתה שורה של הצעות רכישה מצד פייזר.

 

משרד האוצר האמריקאי יצא לאחרונה בהודעה לפיה הוא פועל לשינוי החקיקה באופן שיאפשר לו להגביל את יכולתה של החברה להרוויח ממהלך מדומה של מעבר לאירופה. המהלך המדומה אליו מכוון האוצר האמריקאי נוגע לחברות שרוכשות חברות אירופאיות, מבצעות את מעבר הרישום אך מותירות למעשה את המטה וההנהלה שלהן בארה"ב.

 

האוצר האמריקאי מתכוון לקבוע בחקיקה כי כל מעבר מסוג זה, המתבצע על הנייר בלבד, לא יאפשר לחברה הרוכשת להשיג רווחי מסוי מהמעבר.

 

חברה המשותפת של פייזר ואלרגן, ככל שתקום, תהפוך לחברת הפארמה הגדולה בארה"ב מבחינת שווי שוק, ותעקוף את המובילה הנוכחית, ג'ונסון אנד ג'ונסון, הנסחרת בשווי של 281 מיליארד דולר - אם כי האחרונה אינה חברת תרופות מובהקת כשחלק גדול מעסקיה הוא פעילות דראג סטור. כחברת תרופות מובהקת, פייזר היא הגדולה ביותר בארה"ב. אלרגן הפכה במרץ האחרון, בעקבות רכישת אקטאביס (Actavis) לחברת הפארמה השלישית בגודלה בארה"ב. 

 

אלרגן אלרגן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x