$
שווקי חו"ל

דיווח: סינג'נטה דחתה הצעת כמצ'יינה לרכוש אותה ב-42 מיליארד דולר

לפי הדיווח, הדחייה נבעה בעיקרה מחששות רגולטוריים; עם זאת, המגעים בין שתי החברות נמשכים, ועדיין יש אפשרות שיושג הסכם בתוך שבועות ספורים

בלומברג 09:3413.11.15
חברת כמצ'יינה (ChemChina) הסינית מנהלת מגעים לרכישת סינג'נטה (Syngenta), אך בבלומברג מדווחים כי ההצעה הראשונית בגובה 42 מיליארד דולר לרכישת חברת האגרוכימיה הגדולה בעולם נדחתה.

 

 

 צילום: בלומברג

 

ההצעה הראשונה שהגישה כמצ'יינה שבבעלות ממשלתית העריכה את החברה בשווי 449 פרנק שוויצרי למניה, שמגלמים שווי של 41.7 מיליארד פרנק שוויצרי (41.72 מיליארד דולר). על פי הדיווח בבלומברג, הדחייה נבעה בעיקרה מחששות רגולטוריים. עם זאת, המגעים בין שתי החברות נמשכים, ועדיין יש אפשרות שיושג הסכם בתוך שבועות ספורים. משתי החברות לא התקבלה תגובה לדיווח.

 

על סינג'נטה מופעל עליה לחץ רב להעלות את השווי לבעלי המניות, זאת לאחר שבאוגוסט דחתה הצעה גבוהה מצד מונסנטו. לפיכך, היא מנהלת מגעים גם עם קונים פוטנציאליים נוספים. המניות של החברה הנסחרות בארה"ב עלו ב-14% לרמה של 79.22 דולר ביום חמישי.

 

 

 

ההצעה של מונסנטו במזומן ובמניות עמדה על 47 מיליארד דולר, אך בסינג'נטה טענו כי היא "נמוכה בצורה משמעותית מהשווי של החברה". בעת הדחייה הביעו חלק מבעלי מניות אכזבה מההחלטת החברה, והטילו ספק ביכולתה לשפר את מצבה הפיננסי לנוכח החולשה בשוק הסחורות.

 

בניסיון לרצות את בעלי המניות סינג'נטה הכריזה בספטמבר על תכנית לרכישה חוזרת של מניות בשווי של למעלה מ-2 מיליארד דולר. היא מימנה את המהלך באמצעות מכירת חטיבת זרעי הירקות שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x