בורסת ת"א

בנק הפועלים מפרסם את טיוטת הדו"חות - לאחר שנשלחה בטעות לאנליסטים

מדובר בטיוטת הגרסה האנגלית שנשלחה מחמת טעות אנוש במקום הודעה בדבר קיום שיחת הוועידה המתוכננת לשבוע הבא; הרווח הנקי עמד ברבעון השלישי על 802 מיליון שקל; שיעור התשואה על ההון עמד על 10.4% לעומת 9.8% אשתקד

שירות כלכליסט 22:0812.11.15

בנק הפועלים פירסם הערב (ה') את תמצית הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של השנה, זאת שבוע לפני המועד הרשמי שנקבע לפרסום הדו"חות.

 

צעדו החריג של הבנק נבע מטעות אנוש, כפי שנכתב בהודעה שהוציא הערב הבנק לבורסה: "מחמת טעות אנוש צורפה להודעת דואר אלקטרוני לאנליסטים, במקום הודעה על קיום שיחת ועידה עימם, טיוטת הודעה לעיתונות בשפה האנגלית שבה נמסרה טיוטת נתונים מתוך הדו"חות הספיים הצפויים להתפרסם ביום חמישי הבא".

 

 

 

 

על פי הנתונים הכלולים בטיוטה שפורסמה עמד הרווח הנקי של בנק הפועלים ברבעון השלישי של השנה על 802 מיליון שקל לעומת 718 מיליון שקל ברבעון הקודם. התשואה להון עמדה על 10.4% לעומת 9.8% ברבעון המקביל, יחס הלימות ההון עמד על 9.5%. הבנק יחלק דיבידנד של 160 מיליון שקל, שהם 20% מרווחי הרבעון השלישי. 

 

 צילום: בלומברג

 

יודגש, כותב הבנק בהודעתו לבורסה, כי "הנתונים הכלולים בהודעה הם בגדר טיוטה שטרם נדונה במוסדות המוסמכים של הבנק וטרם אושרה על ידם. מחמת הטעות שאירעה הבנק מצרף את מלוא טיוטת ההודעה לעיתונות. הבנק מצר על הטעות שאירעה".

 

 

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נתונים נוספים מתוך טיוטת הדו"ח שפורסמה הערב:

 

האשראי נטו לציבור הסתכם ב-275 מיליארד שקל, גידול של 4.2% מאז סוף 2014, זאת כתוצאה מעליית האשראי הקמעונאי, העסקים הקטנים והמסחרי.

 

 

 

יתרת המשכנתאות של הבנק הסתכמה ב-65.5 מיליארד שקל, עלייה של 6.3% ביחס לסוף 2014.

 

הרווח המימוני של הבנק מפעילות שוטפת הסתכם ב-2.13 מיליארד שקל, בהשוואה ל-2 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. הבנק רשם ירידה בהפסדי האשראי שלו מ-80 ל-55 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x