$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דרמה בבורסה של תל אביב: ההנפקה של מנקיינד עשויה להיעצר

לפי גורמים מקורבים להנפקה, מתקיימים דיונים ברשות ני"ע בנוגע למכשול שיכול לעצור את ההנפקה או לייצור מצב שבו מנקיינד לא תוכל לגייס כסף; מדובר בהנפקה כפויה בה תעודות הסל היו אמורות להזרים למנקיינד עד 400 מיליון שקל - בעקבות כניסת החברה למדדים ת"א 100 ו-75

דרור רייך 14:0611.11.15

האם ההנפקה של מנקיינד בדרך להיעצר? לכלכליסט נודע כי קיים מכשול בין הרשות לניירות ערך לבין החברה שיכול לעצור את ההנפקה או לייצור מצב שבו מנקיינד לא תוכל לגייס כסף בצורה בה היא רצתה.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי הרשות חוקרת את העניין אולם, כרגע אין החלטה בנושא. מניית מנקיינד מזנקת היום במסחר בת"א כאשר תעודות הסל היו אמורות להזרים היום ביקושים של 300-400 מיליון שקל בהנפקה כפויה וזאת מכיוון שמנקיינד הייתה אמורה להיכנס למדדי הבורסה המרכזיים ת"א 100 ות"א 75.

 

אתמול הודיעה הרשות למנהלי קרנות הנאמנות בתשובה לשאלות שנשאלה על ידן ובנוגע להנפקה כי בכוונתה להתנגד להנפקה משני טעמים מרכזיים: האחד רמת הביטחון הקיימת בהנפקה והשנייה היא חשש מנזילות המניות שיונפקו וזאת מכיוון שנושא חסימת המניות לא נפתר לשביעות רצונה של רשות ניירות ערך.

 

היום הגיעו מסרים דומים מצדה של הרשות גם לחברות תעודות הסל. מאז נרשמה מנקיינד למסחר בבורסה של תל אביב, איבדה המניה 38% מערכה כשרק אתמול ירדה ב-19%.

 

מנקיינד הפסידה 32 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2015

מנקיינד דיווחה בתחילת השבוע על הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השלישי של 2015 שמעידים על מצוקה פיננסית. הכנסות החברה מגיעות מהמיזם עם סנופי בו לחברה ישנן אחזקות של 35% (שאר 65% נמצאים בידי סנופי). מנקיינד מכירה בהם בתור הכנסות נידחות שיוכרו בעתיד, והן עמדו על 4.1 מיליון דולר בלבד. ההכנסות יוכרו רק כאשר עליות המיזם יכוסו במלואם שעומדות כעת על 43.7 מיליון דולר.

 

 

הקאן אדסטרום מנכ"ל מנקיינד הקאן אדסטרום מנכ"ל מנקיינד צילום: בלומברג

 

ההוצאות התפעוליות של החברה ירדו ב-32%, מ-38.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה מציינים כי הירידה נובעת בעיקר מירידה של הוצאות המחקר והפיתוח, מהוצאה של 19.2 מיליון דולר אשתקד ל-6.3 מיליון דולר בלבד ברבעון, זאת בעקבות מעבר של משאף האינסולין שפיתחה, AFREZZA, משלב הפיתוח קליני לשוק המסחרי.

 

בשורה התחתונה, ההפסד הסתכם ב-31.9 מיליון דולר או 8 סנט למנייה לעומת הפסד של 36.5 או 9 סנט למנייה ברבעון המקביל. האנליסטים צפו הפסד זעום יותר של 6 סנט למנייה בלבד. גם קופת המזומנים של מנקיינד מצטמקת, בקופת החברה נמצאים רק כ-33 מיליון דולר, לעומת 107 מיליון דולר ברבעון המקביל. כמות המזומנים הזו תספיק לחברה רק עד הרבעון הראשון של 2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x