$
בורסת ת"א

מצטרף חדש ישן לדלק קידוחים: יניב פרידמן מונה למשנה למנכ"ל

פרידמן כיהן עד למרץ האחרון כסמנכ"ל הפיתוח העסקי של שותפות אבנר - והיה מעורב במו"מ שלא הבשיל למכירת 25% ממאגר לווייתן לוודסייד האוסטרלית

ליאור גוטמן 13:1601.11.15

יניב פרידמן (41) מונה הבוקר (א') לתפקיד המשנה למנכ"ל דלק קידוחים. פרידמן ישמש כיד ימינו של מנכ"ל השותפות יוסי אבו, ויוביל חלק ממהלכי השותפות בתחום פיתוח מאגר לוויתן וסגירת חוזי הייצוא למצרים וירדן.  

במקביל, פרידמן יכהן גם כמשנה למנכ"ל של שותפות אבנר ויעבוד בצמוד עם המנכ"ל הנוכחי שם גדעון תדמור.

 

פרידמן מכיר היטב את פעילותה של דלק ועד למרץ האחרון כיהן כסמנכ"ל הפיתוח העסקי של אבנר, שותפות הגז ה"תאומה" של דלק קידוחים.  אבנר ודלק קידוחים מחזיקות במאגרי תמר (15.625% לכל שותפות) ולוויתן (22.67% לכל שותפות).

 

 פרידמן נכנס לתפקידו באבנר אוגוסט 2011, והיה אחראי בין היתר על פיתוח אפשרויות ייצוא הגז הנוזלי ממאגר לוויתן כמו גם פרויקט מאגר אפרודיטה ("בלוק 12") בקפריסין. אחת המטלות שיותר העסיקו אותו היה המו"מ שניהלה נובל במהלך 2014-2011 מול וודסייד האוסטרלית.

 

וודסייד התכוונה לרכוש 25% ממאגר לוויתן בעד 2.7 מיליארד דולר. המו"מ בין הצדדים "התפוצץ" שעות ספורות לפני החתימה הרשמית שלו.

 

יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר גדעון תדמור אמר ש"יניב חוזר כדי לסייע לנו להוביל את תעשיית הגז הישראלית אל גבהים חדשים. הניסיון הניהולי שלו במשק האנרגיה המקומי והבינ"ל יבוא לידי ביטוי בהתמודדות עם האתגרים הבאים שלנו, הרחבת פרויקט תמר ופיתוח פרויקט לוויתן".

 

גדעון תדמור גדעון תדמור צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x