שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בצל חקירת רשות ני"ע: אמיר ברמלי יוצא מהבורסה

בעל השליטה בקבוצת רוביקון מוכר את השלד הבורסאי קלע השקעות ואת אחזקותיו בחברת המחזור WTP זאת לטענתו בשל "איבוד אמון בשוק ההון הישראלי". ברמלי חשוד בעבירות מרמה של משקיעי קרן קלע

תומר גנון 08:3612.10.15

בצל חקירת רשות ני"ע: איש העסקים אמיר ברמלי, בעל השליטה בקבוצת רוביקון, מוכר את השלד הבורסאי קלע השקעות ואת אחזקותיו בחברת המחזור WTP. לטענת ברמלי הצעד הוא בעקבות "איבוד אמון בשוק ההון הישראלי ובמערכת הפיקוח עליו", כלומר רשות ני"ע. ברמלי חשוד בעבירות מרמה של משקיעי קרן קלע, שהרשות טוענת שפועלת בשיטת הפירמידה.

אמיר ברמלי אמיר ברמלי צילום: נמרוד גליקמן

 

על פי הודעה לבורסה שפרסמה WTP, ברמלי יעביר ללא תמורה לכיסו את מלוא אחזקותיו (47.5%) לאיש העסקים אבנר ארזי. בתמורה ייקח על עצמו ארזי את כל החובות והתחייבויות בחברה, למשל הלוואה מבנק הפועלים. כלל החובות והתחייבויות שייקח על עצמו ארזי עומדות על כ-30 מיליון שקלים.

 

בנוסף החליט ברמלי, שרכש לפני כשנה את השלד הבורסאי ישאל-אמלט במטרה להעביר חלק מהפעילות הפיננסית של קרן קלע לפעילות ציבורית - ואף שינה את שם החברה ל״קלע השקעות״ - למכור את החברה. בעסקה תקבל רוביקון שבשליטת ברמלי 5.5 מיליון שקלים מאיש העסקים ויזם הנדל"ן אלי נידם, תמורת כלל אחזקותיה בשלד.

 

בהודעה לעיתונות שפרסם הבוקר ברמלי נכתב כי: "בהתנסות שלי משוק ההון למדתי שעדיף לחברות וליזמים לגייס הון לצמיחתם דווקא בשוק הפרטי. למשקיעים עדיף להשקיע באופן ישיר ופרטי בחברות בצמיחה. זו הכלכלה החדשה שאני מדבר עליה".

 

הוא הוסיף כי "אם רשות ני"ע אחראית על חברות פרטיות ומפקחת עליהן אז מדוע צריך את כאב הראש של חברה ציבורית? בתקופה הקצרה שהייתי פעיל בשוק ההון למדתי שזוהי זירה סגורה ובלתי אפשרית לפעילות של עסקים קטנים ובינוניים. המהות של קרן קלע ושל 'רוביקון' היא סיוע לעסקים קטנים ובינוניים ולאפשר הזדמנות למשקיעי מעמד הביניים להצטרף להשקעות אלו"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x