$
בורסת ת"א

תשובה מתרחב: קבוצת דלק רכשה כ-20% מחברת האנרגיה הקנדית אית'קה

שווי העסקה הוא כ-66 מיליון דולר. מניות החברה נסחרות בבורסות של טורונטו ולונדון, ושווי השוק שלה עומד על 223 מיליון דולר והונה העצמי נאמד בכ-861 מיליון דולר. כל נכסי הנפט של החברה שוכנים במרחב הימי שבין אנגליה לנורבגיה

ליאור גוטמן 13:4809.10.15

קבוצת דלק מרחיבה את פעילותה בתחום האנרגיה, ומתחילה לפנות לחיפושי נפט וגז בשווקי חו"ל.

 

הקבוצה הודיעה היום (שישי) על רכישה של כ-20% (19.9%) מחברת האנרגיה הקנדית אית'קה אנרגיה (Ithaca Energy). שווי העסקה הוא כ-66 מיליון דולר. לפי קבוצת דלק ""מניותיה של איתקה נסחרות בבורסת טורונטו (TSX) וכן בבורסת ה- AIM בלונדון (תחת הסימול IAE)", כאשר שווי השוק של אית'קה נכון ליום 8 באוקטובר 2015 הוא כ-223 מיליון דולר.

 

ההון העצמי של אית'קה נאמד בכ-861 מיליון דולר, כאשר בין בעלי העניין בחברה ניתן לציין את בלקרוק, אקסה וארטמיס. כל נכסי הנפט של החברה שוכנים במרחב הימי שבין אנגליה לנורבגיה.

 

לאחר השלמת העסקה (כלומר קבלת כל האישורים הרגולטורים לרבות אישור לרישום מסחר בקנדה ואנגליה) דלק תמנה 2 מתוך 7 דירקטורים וכן תמנה נציג בוועדות השונות. דלק מסבירה שמניות אית'קה מפוזרות בין מספר משקיעים, כאשר אף אחד מהם לא מחזיק מעל ל-10%, מה שהופך את דלק לבעלת המניות העיקרית בחברה.

 

אית'קה שותפה ב-10 קידוחי נפט שונים כאשר סך נכסי הנפט (ברמה של P2, כלומר ממוצע הכי טוב) נאמד נכון לסוף 2014 בכ-70 מיליון חביות נפט, עלייה של כ-22% לעומת סך נכסי הנפט של אית'קה ב-2013.

 

החברה הקנדית סיימה את החציון הראשון של 2015 ברווח נקי של כ-13.8 מיליון דולר, זאת לעומת רווח נקי של כ-17 מיליון דולר בחציון הראשון של 2014. הכנסות החברה ממכירת נפט במחצית הראשונה של 2015 הסתכמו בכ-129.5 מיליון דולר, ירידה חדה לעומת כ-199 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2014 שיכולה להיות מוסברת בצניחת מחירי הנפט בעולם.

 

קידוח ימי קידוח ימי צילום: אלעד גרשגורן

 

מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד אמר שעסקה זו מהווה המשך ישיר של האסטרטגיה שעליה הכריזה הקבוצה שבמרכזה מיקוד הפעילות בתחום האנרגיה בישראל, לצד יצירת זרוע פעילות יציבה וחזקה בשוק האנרגיה הבינלאומי.

 

"מדובר בצעד חשוב בדרך להרחבת פעילותנו בשוק הבינלאומי וגיוון פעילות הקבוצה בתחום החיפוש וההפקה של גז ונפט ופתיחת הזדמנויות חדשות עבור קבוצת דלק. חברת Ithaca סינרגטית לפעילות הקיימת של קבוצת דלק ומהווה חוליה משלימה חשובה לפעילותנו בתחום זה והיא צפויה לתרום להמשך צמיחתה של הקבוצה.

 

"מדובר על חברה עם הנהלה מקצועית, אחראית, רבת ניסיון בתחום ההפקה שזוכה להערכה בשוק האנרגיה הבינלאומי, ואני בטוח שיחד עם ההנהלה הקיימת נדע להמשיך ולהוביל את החברה להישגים משמעותיים נוספים בתחום חיפושי הגז והנפט.

 

"עבורנו מדובר בצעד ראשון ומבורך בדרך להמשך הרחבת פעילותנו וביסוס מעמדנו בזירה הבינלאומית בתחום חיפושי והפקת גז ונפט. בכוונתנו להמשיך ולנצל את ההזדמנויות הקיימות בשווקים ולבחון השקעות אסטרטגיות נוספות בחברות בינלאומיות בתחום האנרגיה", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x