שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

שרי אריסון רוכשת 885 דירות המיועדות לשכירות בברלין ב-570 מיליון שקל

כעת הפורטפוליו של אי.די.או מקבוצת שיכון ובינוי עומד על כ-15.5 אלף יח"ד – כולן בברלין. החברה מעריכה כי מחירי השכירות ינועו בין 8.8-7.2 יורו למטר בהתאם למיקום הנכס

אורן פרוינד 10:1606.10.15

שרי אריסון מגדילה אחזקות בברלין. חברת אי.די.או מקבוצת שיכון ובינוי שבשליטת אריסון חתמה במהלך החג על הסכמים לרכישת 95% מפורטפוליו של 885 יחידות דיור להשכרה בברלין תמורת 130 מיליון יורו – 570 מיליון שקל. העסקאות האלו אמורות להיחתם סופית עד סוף חודש אוקטובר, ובמידה שזה אכן יקרה, הפורטפוליו של החברה יעלה ל-15.5 אלף יח"ד – כולן בברלין.

 

את העסקה ביצעה אי.די.או באמצעות החברה הבת (40.7%) איי.די.או פרופרטיז שהונפקה לפני חודשיים בבורסת פרנקפורט ונסחרת כיום בשווי של 800 מיליון יורו. מרבית הדירות שנרכשו ממוקמות במרכז ברלין (ברובעים Prenzlauer Berg ,Kreuzberg ו- Neukölln) ויתרתם ממוקמות בצפון ברלין (מחוז Pankow).

 

 

שרי אריסון שרי אריסון

 

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
93% 0% 7%

דמי השכירות השנתיים הנגבים בגין הנכסים נאמד כיום על כ- 6.4 מיליון יורו בממוצע, ושכר הדירה הממוצע למ"ר הינו כ-6.5 יורו בממוצע, כאשר החברה מעריכה שניתן יהיה להעלותו ביחס לחוזי שכירות חדשים בנכסים לסך ממוצע למ"ר של בין 7.2 יורו ל-8.8 יורו (בהתאם למיקום הנכס). שיעור התפוסה הכולל בנכסים הנרכשים הינו כ-95%. איי.די.או הודיעה כי היא תממן את העסקה באמצעות חלק מקופת המזומנים הדשנה שלה מההנפקה ובאמצעות גיוס חוב שתנאיו טרם גובשו.

 

לאחרונה הודיעה איי.די.או גרופ, חברת האם של איי.די.או פרופרטיז שנסחרת בישראל, כי היא מבקשת לחלק דיבידנד חריג של 850 מיליון שקל לבעלי המניות. הדיבידנד נחשב חריג מכיוון שהוא נעשה מבלי שהחברה מקיימת את מבחן הרווח שבו היא נדרשת לעמוד, ולכן היא תיאלץ לבצע מהלך של הפחתת הון שדרוש את אישור מחזיקי האג"ח ובית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x