$
בורסת ת"א

שמלצר ואשטרום רכשו נכס בגרמניה תמורת 62 מיליון שקל

הנכס כולל 4 בנייני משרדים בתפוסה מלאה, עם דמי שכירות שנתיים של 4.2 מיליון שקל. החברות ינסו לקבל היתר לשינוי יעוד הקרקע למגורים

אורן פרוינד 15:4129.09.15

ש.י.ר נדל"ן, מקבוצת שלמה, וחברת אשטרום נכסים מקבוצת אשטרום, רכשו פרויקט משרדים בגרמניה בתמורה לכ-62 מיליון שקל (כ 1- מיליון יורו, כולל עלויות רכישה נלוות של כ- 1 מיליון יורו). הנכס שנרכש כולל ארבעה בנייני משרדים שמאוכלסים בתפוסה מלאה (100%).

דמי השכירות השנתיים על הנכס מסתכמים בכ- 4.2 מיליון שקל (כ- 955 אלף יורו) ומשקפים תשואה של כ- .7.3% על מחיר הנכס. הרוכשות מעריכות, לפי ייעוץ משפטי שקיבלו, כי התב"ע הקיימת תאפשר שינוי ייעוד הקרקע למגורים, בכפוף לקבלת היתר בנייה מעיריית פרנקפורט.

 

העסקה תמומן באמצעות 6.2 מיליון יורו הון עצמי (חלקה של אשטרום יעמוד על 2.75 מיליון יורו) והיתרה בהלוואה מתאגיד גרמני, שתעמוד על 8 מיליון יורו. ההלוואה מועמדת ל-7 שנים בריבית של כ- 2.25% בשנה. הקרן תיפרע בשיעור של 1% בשנה.

  

עסקה זו מצטרפת לעסקה קודמת שביצעו יחד שתי החברות בתחילת השנה, במסגרתה נרכשו שני בנייני משרדים בפרנקפורט בתמורה לכ-20 מיליון יורו. דמי השכירות השנתיים בעסקה זו מסתכמים בכ- 1.6 מיליון יורו בשנה ומשקפים תשואה על ההשקעה של כ- 8%.

 

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x