שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה עצרה את המסחר במניית אי.די.בי פתוח

בכך נענתה לבקשה הנאמנים להסדר, שטענו כי אי הוודאות לגבי הצעת הרכש מחיייבת את עצירת המסחר. הבורסה פנתה לאי.די.בי לבקשת הבהרות ובשלב זה לא ידוע מתי יחודש המסחר במניה

גולן חזני 13:1229.09.15

הבורסה בתל אביב החליטה היום (ג') על עצירת המסחר במניית אי.די.בי, בשלב זה ללא ציון מועד לחידוש המסחר.   

בכך נענתה הבורסה לבקשת נאמני ההסדר באי.די.בי, חגי אולמן ואיל גבאי, שנימקו את בקשתם ב"אי בהירות ואי ודאות באשר לכמות המניות שיוכלו להשתתף בהצעות הרכש ובאשר לזהות הגורמים המחוייבים בביצוע הצעות הרכש ואיתנותם הפיננסית".

 

הבורסה נענתה כאמור לבקשה וביקשה מהחברה הבהרות. אי.די.בי ואלשטיין אכן העבירו תגובה לרשות ני"ע ולהנהלת הבורסה וההערכות הן כי התגובה תאפשר חידוש המסחר כבר מחר (אם כי הדבר אינו ודאי). 

 

בעקבות פסק הבוררות בין שני השותפים לשעבר, שבו נקבע כי אדוארדו אלשטיין ירכוש את מניותיו של מוטי בן משה בחברה, פנו אולמן וגבאי לבית המשפט בבקשה לאסור כל דיספוזיציה (פעולה בעלת משקל קנייני) במניות אי.די.בי. זאת מחשש שמסחר במניות עלול לפגוע בזכויות של זכאי ההסדר - מחזיקי האג"ח לשעבר של אי.די.בי שקיבלו תמורתן מניות של החברה במועד ההסדר.

 

כחלק מההסדר אמור אלשטיין לרכוש מהזכאים הם כ-60 מיליון מניות במחיר של 9 שקלים למניה. מדובר במחיר גבוה ביותר מפי 4 מהמחיר של המניה בבורסה. עם זאת, ככל שנתח המניות שבידי הציבור גדול יותר, זכאי ההסדר מידללים ויכולים למכור נתח קטן יותר מאחזקתם במחיר הגבוה. החשש של נאמני ההסדר הוא שאלשטיין ימכור חלק נכבד ממניותיו בשוק, מה שיקטין את הנתח של זכאי ההסדר בהצעת הרכש.

 

בנוסף טוענים הנאמנים כי המניות שמחזיק אלשטיין באמצעות חברת איפיסה שבשליטתו, לא יהיו חלק מההסדר. אלשטיין שמחזיק בעיקר המניות שלו באמצעות דולפין ודרכה ביצע את ההסדר, טוען שמניות איפיסה כן צריכות להיחשב כאחזקות ציבור ולהשתתף בהצעת הרכש (מה שמקטין את הסכום שאלשטיין יצטרך להשקיע בהצעת הרכש, הרבה מתחת ל-512 מיליון שקל שאליהם הוא מחויב). הנאמנים דורשים התחיבות שאלשטיין לא יבצע דיספוזיציה במניות ולא יחשיב את האחזקה באיפיסה כאחזקות ציבור. 

 

מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט מנכ"ל הבורסה יוסי ביינארט צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x