$
בורסת ת"א

בצל החקירה על עבירות מרמה: רשות ני"ע אישרה לאבי מוטולה לצאת לחופשה בחו"ל

מנכ"ל אפריקה תעשיות ונגב קרמיקה לשעבר, החשוד בניפוח הכנסות החברה כדי להגדיל את הבונוסים שלו שנגזרו מהן, יפקיד 400 אלף שקל כדי שצו עיכוב היציאה שלו מהארץ יבוטל זמנית. הוא יוכל לטוס לחו"ל לחופשה של כשבוע בחג סוכות אף שהחקירה נגדו טרם הסתיימה

תומר גנון 08:2326.09.15

מנכ"ל אפריקה תעשיות ונגב קרמיקה לשעבר אבי מוטולה, החשוד בביצוע עבירות מרמה וניירות ערך, יטוס לחופשה בת כשבוע בחו"ל במהלך חג סוכות (30.9 – 5.10). כך סוכם בין סנגורו של מוטולה, עו"ד אייל רוזובסקי, לרשות ני"ע. בתמורה לביטול צו עיכוב היציאה מהארץ שהוטל עליו, ועל מנת להבטיח את חזרתו לארץ, יפקיד מוטולה ערבות של 400 אלף שקל בנוסף ל-400 אלף שקלים שכבר הפקיד במסגרת תנאי השחרור שלו בערבות. שופטת בית משפט השלום בתל אביב אפרת בוסאני אישרה השבוע את ההסכמות בין הצדדים.

 מוטולה, סמנכ"ל הכספים לשעבר של נגב, אביהו איבשיץ, ומנהלת שירות הלקוחות לשעבר בנגב, גלית בן מאיר-דורי, נעצרו ונחקרו בחודש יוני במשרדי הרשות בתל אביב בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים, ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. כן הם חשודים בשיבוש מהלכי משפט כדי לפגוע בחקירה הפלילית שהחלה בעקבות בדיקה פנימית בנגב שביצע משרד החקירות ויצמן-יער. החקירה טרם הסתיימה.

 

סניגורו של מוטולה, עו"ד אייל רוזובסקי, שסיכם עם הרשות על ביטול צו עיכוב היציאה מהארץ סניגורו של מוטולה, עו"ד אייל רוזובסקי, שסיכם עם הרשות על ביטול צו עיכוב היציאה מהארץ צילום: אוראל כהן

 

במרכז החקירה עומדת ההתנהלות החשבונאית בנגב בין השנים 2011-2014, שהובילה למחיקה של 73 מיליון שקלים מדו"חותיה. על פי החשד, מוטולה, אבישיץ ובן מאיר, שפוטרו במרץ 2015, גרמו יחד עם אחרים להצגת נתונים כוזבים בדו"חות הכספיים של נגב. זאת באמצעות יצירת שינויים באופן שיטתי, מתוחכם ומתמשך בערך המלאי, בהכנסות החברה ובסעיפים נוספים בדו"חות הכספיים.

 

לטענת הרשות, על פי ממצאי החקירה המעורבים "בישלו" את התוצאות בדו"חות הכספים, שגרמו להטעיה משמעותית של המשקיעים, במספר שיטות. כך למשל הם ביצעו רישום מוקדם שלא כדין של הכנסות, רישום כפול של הכנסות, רישום מוטה של סעיפי הלקוחות וכן גידול מלאכותי בסעיפי המלאי של חברות קבוצות נגב. המעורבים ביצעו את פעולות המרמה, כך טוענת הרשות, משום שנהנו מבונוסים המבוססים על התוצאות הכספיות המסולפות. על פי החשד, בן מאיר הקימה בהנחיית מוטולה ואיבשיץ מערך מתוחכם של הפקת חשבוניות כפולות על מנת שיאפשרו יצירת מצג של גידול בהכנסות בדו"חות הכספיים.

 

בנוסף, בתקופה הרלבנטית התקיימו בין המעורבים יחסים מקצועיים וחבריים. יחסים אלו תוגמלו על ידי החשודים, בין היתר, בטובות הנאה שמומנו מכספי החברה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", מוטולה חשוד במתן טובות הנאה לעובדים ומקורבים אליו בחברה, כגון אבישיץ' ובן מאיר, שסייעו לכאורה בניפוח ההכנסות. מהתלונה שהגישה נגב לרשות ני"ע ומעדויות של עובדים עולה כי מוטולה עשה בקופת החברה כבשלו, תוך ניצול האמון שניתן בו על יד מוסדות החברה. מלבד שימוש בכספים לצרכים אישיים, מוטולה הרעיף צ'ופרים וטובות הנאה כספיות על עובדים ובכירים בחברה, שעל פי החשד סייעו בביצוע פעולות המרמה בדו"חות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x