שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בית המשפט חייב את אמיליה לשלם לקיבוץ דליה 9.3 מיליון שקל

מדובר על תשלום נוסף שהחברה הציבורית היתה אמורה לשלם לקיבוץ על רכישת מפעל זוהר דליה בשנת 2006

גיל קליאן 18:5924.09.15

בשורות טובות לקיבוץ דליה: אמיליה הציבורית שבשליטת עודד פלר תשלם לקיבוץ 9.3 מיליון שקל, כתמורה נוספת על העסקה ההיסטורית במסגרתה רכשה אמיליה 50% ממפעל זוהר דליה בסוף 2006. כך עולה מפסק הדין של השופטת רות רונן בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שניתן יום לפני ערב יום כיפור.

 

מדובר במחלוקת ותיקה בין הקיבוץ לבין אמיליה. בסוף 2006, השקיעה אמיליה 20 מיליון שקל תמורת 50% ממניות המפעל, בכפוף להתאמות על פי התוצאות הכספיות של המפעל. לפי התאמות אלה, התמורה היתה יכולה לגדול ב-10 מיליון שקל נוספים.

מה דעתך על מניית אמיליה פיתוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

התאמות אלה לא חושבו ולא שולמו במהלך השותפות של אמיליה והקיבוץ במפעל, שהסתיימה בשנת 2012.

 

בשנת 2012 ביקשה אמיליה להפעיל את מנגנון הבמב"י בין הצדדים, במסגרתו ביקשה לרכוש את חלקו של הקיבוץ תמורת 61 מיליון שקל (כלומר לפי שווי של 122 מיליון שקל למפעל). בתגובה לכך החליט הקיבוץ לרכוש את חלקה של אמיליה במפעל, וכך עשה.

 

לאחר השלמת ההיפרדות בין הצדדים, ביקש הקיבוץ מחברת אמיליה לשלם את אותם סכומים נוספים שנבעו מהסכם הרכישה של 2006 - לפי התוצאות הכספיות של המפעל. אמיליה סירבה לעשות כן, והצדדים פנו לבית המשפט. כעת, בית המשפט דחה את טענות אמיליה נגד הקיבוץ, וחייב את החברה הציבורית לשלם את התמורה הנוספת (שכבר הופרשה בספרים של אמיליה).

 

את מפעל "זוהר דליה" ואת קיבוץ דליה ייצגו עוה"ד אלון פומרנץ ועומר מאירי ממשרד עורכי הדין ליפא מאיר ושות'. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x