שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נכסים ובניין תעניק הלוואה של 25 מיליון דולר לאי.די.בי פתוח בפרויקט משותף בלאס וגאס

מדובר בפרויקט שנבנה בשלושה חלקים בהיקף של כ־77 אלף מ"ר. החלק הראשון הכולל כ־34 אלף מ"ר שטחי מסחר ומשרדים, כבר נבנה ונפתח באפריל 2011. כעת מעוניינת נכסים ובניין להוציא לפועל את החלק השני של הפרויקט

רעות שפיגלמן 19:5420.09.15
ברוב מוחץ אישרה הערב האסיפה הכללית של נכסים ובניין את הסכם המסגרת שבו נכסים ובניין תיכנס בנעליה של אי.די.בי פתוח, בהלוואה של 25 מיליון דולר בפרויקט משותף של השתיים בלאס וגאס. האסיפה אישרה את שיפור תנאי ההלוואה לטובת נכסים ובניין, בעקבות הבהרות של הרשות לני"ע ואנטרופי. השתיים שותפות (50:50) בחברת IDBG, שמקימה את פרויקט הנדל"ן המסחרי TIVOLI הממוקם בסמוך לשכונת סאמרלין בלאס וגאס.

 

מדובר בפרויקט שנבנה בשלושה חלקים בהיקף של כ־77 אלף מ"ר. החלק הראשון של הפרויקט הכולל כ־34 אלף מ"ר שטחי מסחר ומשרדים, כבר נבנה ונפתח באפריל 2011 והושכרו בו כבר כ־84% מהשטחים. כעת מעוניינת נכסים ובניין להוציא לפועל את החלק השני של הפרויקט, המתוכנן לכלול שטחי מסחר של כ־14 אלף מ"ר ושטחי משרדים של כ־13 אלף מ"ר.

 

סגי איתן מנכסים ובניין סגי איתן מנכסים ובניין צילום: דן לב

 

כדי להוציא את השלב השני לפועל, שתי החברות נדרשות להעמיד מסגרת אשראי למתן בטוחות בהיקף כולל של עד 50 מיליון דולר במטרה לגייס חוב נוסף על בסיס הערבות. מכיוון שאי.די.בי פתוח אינה יכולה לשאת בהזרמה הזו, נכסים ובניין החליטה להשלים את חלקה של אי.די.בי. בתמורה, נכסים ובניין קיבלה קדימות על תזרים המזומנים העתידי שיגיע מהפרויקט, ובנוסף נקבע מנגנון שעל פיו אם מסגרת האשראי לא תוחזר בתום ארבע שנים, מבנה האחזקות בפרויקט ישתנה בין שתי החברות.

 

הפיצוי הזה לא הספיק לאנטרופי וזו ביקשה כמה השלמות. הסעיף המהותי ביותר שנוסף להסכם ההלוואה הוא מנגנון אפסייד (עליית ערך) שקובע הגנות והטבות לנכסים ובניין במקרה של עלייה בשוויו של הנכס. כך למשל, אם הנכס יימכר מעל לשווי של 277 מיליון דולר (שווי הנכס בספרים בדו"ח האחרון), נכסים ובניין תהיה זכאית ל-15% מהרווח (הסכום שמעל 277 מיליון דולר בניכוי השקעות חדשות).

 

סעיף שני שנוסף הוא קביעת מנגנון המאפשר במקרים מסוימים מתן קול מכריע לנכסים ובניין בדירקטוריון של החברה המשותפת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x