$
שווקי חו"ל

נעילה אדומה בניו יורק; אפל איבדה 1.9%, נטפליקס זינקה ב-4.4%

המדדים צנחו בשיעורים של עד 1.5%; נטפליקס הודיעה על כניסה לפעילות באסיה בתחילת 2016; ברנס אנד נובל צללה ב-28%; הנפט איבד 3.9%

גיל קליאן 23:0709.09.15

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

23:00 - נעילה אדומה כהה

 

המדדים המובילים איבדו גובה בשעת המסחר האחרונה, וננעלו בירידות חדות. נאסד"ק איבד 1.2%, דאו ג'ונס השיל 1.5% ו-S&P נפל ב-1.4%.

 

22:00 - הנפט אדום

 

מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד ב-3.9% ל-44.15 דולר לחבית. הסוכנות האמריקאית למידע בתחום האנרגיה ׁ(EIA) הודיעה היום כי היא מצפה שהמחיר הממוצע של הנוזל השחור יעמוד השנה על 49.23 דולר לחבית - לעומת 49.62 דולר בתחזית הקודמת; המחיר הממוצע ב-2016 צפוי לעמוד על 53.57 דולר לחבית, לעומת 54.42 דולר בתחזית הקודמת.

 

 

21:45 - ההפתעה של אפל

 

ענקית הטכנולוגיה הפתיעה את המעריצים וכלי התקשורת כאחד: במסגרת אירוע חשיפת האייפון 6s, הציגה אייפד מגודל עם מסך 12.9 אינץ' ושיתופי פעולה עם מיקרוסופט ואדובי, יריבותיה הוותיקות. בינתיים, המניה מאבדת מעל 1%.

 

21:30 - המדדים עברו לאדום

 

הבורסות בוול סטריט עברו לירידות שערים - המדדים מאבדים עד 1%.

 

מחיר הזהב ירד ב-1.7% ל-1,102 דולר לאונקייה - הרמה הנמוכה ביותר מאז 7 באוגוסט.

 

20:10 - החל האירוע של אפל

 

אפלעולה ב-0.9% בדקות הראשונות של אירוע ההשקה של דגם האייפון 6 החדש.

 

19:40 - נטפליקס מזנקת לקראת ההתרחבות

 

מניית נטפליקסמזנקת ב-7% לאחר שהודיעה מוקדם יותר היום כי היא מתכוונת להיכנס בתחילת 2016 לשווקים של הונג קונג, דרום קוריאה, סינגפור וטיוואן. נטפליקס מתכוונת להשלים את סוף השנה הבאה מהלך של התרחבות ל-200 מדינות (כיום פעילה החברה ביותר מ-50 מדינות).

 

 

19:10 - נעילה באירופה

 

כמו בארה"ב, גם באירופה נרשמה בשעה האחרונה של המסחר התמתנות חזקה של העליות. בסופו של דבר עלה דאקס ב-0.3% בלבד, קאק עלה ב-1.4% (לאחר שהגיע כבר לפלוס 2.6% בשלב מוקדם יותר של יום המסחר), ופוטסי ננעל בעלייה של 1.4% גם גם.

 

18:30 - נתוני התעסוקה מאחורי מחיקת העליות

 

נתוני המשרות שהפתיעו לטובה חיזקו את הציפיות להעלאת ריבית כבר בישיבה הקרובה של הפד, ואת זה השוק לא אוהד במיוחד. "החוזקה של נתוני פתיחת המשרות שפורסמו היום פגעו במגמה החיובית. הנתון החיובי, בצירוף דוח התעסוקה שפורסם בשישי האחרון, חיזקו את התחושה שהפד יעלה את הריבית כבר בפגישה של ספטמבר", אומרת קארין קאואנאו (Karyn Cavanaugh), אסטרטגית ב-Voya Investment.

 

17:50 - אמזון מטפסת

 

על רקע הנפילה של ברנס אנד נובל (ראו עדכון מוקדם), אמזוןנסחרת בעלייה של 1.6%. אמזון רשמה מתחילת השנה זינוק של 69%, בשעה שברנס אנד נובל נפלה בתקופה זו ב-40%.

 

17:45 - עדכוני סחורות

 

החוזה על הנפט הגולמי יורד ב-1.3% לרמה של 45.4 דולר לחבית, לקראת נתוני המלאים של ארה"ב שיפורסמו בהמשך הערב. החוזה על הזהב יורד ב-1% ונסחר בסביבת 1,110.5 דולר לאונקיה.

 

 

17:10 - ענקית הספרים צונחת

 

ברנס אנד נובל (סימול BKS) צוללת ב-10% לאחר דוחות מאכזבים: רשת הספרים המפעילה את הקורא האלקרוני נוק סיימה את הרבעון הפיסקאלי הראשון בהפסד של 34.9 מיליון דולר, או 68 סנט למניה, מול הפסד של 28.4 מיליון דולר או 56 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. המכירות ירדו ל-1.22 מיליארד דולר, מול 1.24 מיליון דולר ברבעון המקביל. הצפי בשוק עמד על רווח של 20 סנט למניה והכנסות של 1.22 מיליארד דולר.

 

 צילום:בלומברג

 

17:05 - נתוני תעסוקה חיוביים

 

מספר המשרות שנפתחו ביולי בארה"ב הגיע לרמת שיא של 5.75 מיליון, מול  5.32 מיליון בחודש יוני. מדובר כאמור ברמת שיא מאז החל להתפרסם הנתון, בדצמבר 2000.

 

17:00 - עדכוני ישראליות

 

סרגון הודיעה היום כי שלושה מפעילי תקשורת סלולרית מובילים מצפון אמריקה, הנמנים עם לקוחות החברה, מטמיעים את פלטפורמת ה- IP-20 של סרגון במסגרת הרחבה ושדרוג רשתות הדור הרביעי.

 

רדקוםעדכנה על קבלת הזמנה בהיקף של 4.3 מיליון דולר מספק שירותי תקשורת בדרג Tier 1. מדובר בהזמנה שנייה במסגרת חוזה לשלוש שנים בהיקף של 13 מיליון דולר, עליו דיווחה החברה מוקדם יותר השנה.

 

16:55 - מתמתנות העליות בניו יורק

 

העליות של הפתיחה במדדים נחתכות בכחצי אחוז: דאו ג'ונס נסחר עתה בעלייה של 0.6%, נאסד"ק ו-S&P 500 עולים ב-0.5%.

 

16:35 - פתיחה ירוקה בניו יורק

 

המדדים דאו ג'ונס ונאסד"ק עולים ב-1%, S&P 500 עולה ב-0.9%. פייסבוקבולטת בפתיחה עם עלייה של 2%. תשואות האג"ח מטפסות: התשואה על האג"ח האמריקאית ל-10 שנים קופצת ב-5 נ"ב עד ל-2.24%.

 

15:50 - חדשות מאכזבות מיאהו

 

בנק ההשקעות נומורה מוריד את מחיר היעד על מניית יאהומ-48 ל-40 דולר. מחיר הבסיס של המניה עומד היום על 30.90 דולר.

 

ברקע להחלטת נומורה, ההודעה המאכזבת של יאהו: החברה דיווחה על ביטול הבקשה שהגישה לפטור מתשלום מס במהלך הספין אוף המתוכנן של מניות עליבאבא שבבעלותה. החברה מסרה שקיבלה הודעה מה-IRS לפיה אין בכוונת רשות המס להיענות לבקשתה מפברואר לבצע את הספין אוף בפטור ממס.

 

מאריסה מאייר מאריסה מאייר צילום: הראל עילם

 

14:50 - מקדונלד'ס רוצה לעבור לביצי חופש

 

עוד מהלך של רשת המזון המהיר מקדונלד'ס במטרה לשפר את הערכים התזונתיים שלה, ולמזער השפעות שליליות על הסביבה: הרשת הודיעה כי תצא למהלך של עשור, במסגרתו תעביר את כל צריכת הביצים של המסעדות שלה בארה"ב וקנדה לביצי חופש. הרשת צורכת כ-2.1 מיליארד ביצים כל שנה בארה"ב וקנדה. היעד של הרשת לביצוע המעבר הוא 10 שנים.

  

13:50 - שיא קפיטל על הזינוק בסין

 

אייל כהן, מנכ"ל שיא קפיטל: "שוקי ההון הגלובליים רושמים עליות שערים נאות ביממה האחרונה, בהובלת שוקי המניות במזרח, בעיקר לאור ידיעות חיוביות המגיעות מסין, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. אתמול ניפק שר האוצר הסיני הצהרה שורית באשר למדיניות הממשל לאור הלחצים מטה שניצפו באחרונה בכלכלה. על פי הצהרתו, ממשלת סין תוציא לפועל מדיניות פיסקלית אגרסיבית במטרה לעודד את הכלכלה. 'סין תאיץ את הבנייה של כמה פרויקטים עיקריים ותוביל מאמצים לבטל אגרות ולהפחית את נטל המס על החברות היצרניות'". 

 

13:40 - אפל עולה לקראת ההשקה

 

מניית אפלעולה ב-1% בטרום מסחר לקראת השקת האייפונים החדשים. דגמי האייפון החדשים יעמדו במרכז האירוע שתערוך היום אפל בסן פרנסיסקו, אשר ייפתח ב-20:00 שעון ישראל. דגם האייפון החדש עומד בפני משימה כמעט בלתי אפשרית: להפוך להצלחה גדולה יותר מאייפון 6 ואייפון 6 פלוס שהשיקה החברה ב־2014.

 

זוהי הפעם הראשונה מאז השקת האייפון הראשון בשנת 2007 שמניית אפל רושמת ירידה בחודש שלפני השקת דגם אייפון חדש. בחודש אוגוסט איבדה מניית אפל 6%. בחישוב 30 יום לאחור עומדת הירידה על 2.8%.  

 

 צילום: בלומברג

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

13:30 - אופטימיות באירופה, חוזים ירוקים בניו יורק

 

מדד דאקס הגרמני עולה ב-1.7%, קאק הפריזאי מטפס ב-2.5%, פוטסי עולה ב-1.9%. בניו יורק נסחרים בשעה זו החוזים העתידיים בעליות של 1%.

 

11:15 - שאר בורסות אסיה סיימו בעליות חדות

 

עם סיום המסחר עלתה היום שנגחאי ב-2.3%, בעוד האנג סנג בהונג קונג קפץ ב-4.1%. באירופה המדדים שומרים על עליות חדות.

 

יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, מעריך היו בסקירתו השבועית כי "קיים סיכוי של 50% שהפדרל ריזרב יעלה את הריבית בספטמבר. הפד בד"כ קשוב מאוד לשווקים ולכן עשוי לדחות את העלאת הריבית בעקבות התנודתיות המוגברת והחשש של המשקיעים. מנגד, כלכלת ארה"ב מוכנה להעלאת הריבית ראשונה. ייתכן שהריבית תעלה ופשוט יגידו שזו ההעלאה האחרונה לשנת 2015 (לא מתאים לפד אבל אפשרי). ייתכן שלא יעלו אבל יהיו מאוד חיוביים לגבי העלאת ריבית עוד השנה וייתכן שיעלו את הריבית ב-0.1% - לנו זו נראית אפשרות הכי פחות סבירה".

 

המסחר בהונג קונג המסחר בהונג קונג צילום: אי פי איי

 

10:00 - אירופה מזנקת עם פתיחת המסחר

 

המדדים המובילים באירופה פתחו את המסחר עם זינוקים - פוטסי הבריטי עולה ב-1.8%, דאקס הגרמני מזנק ב-2.1% וקאק הצרפתי קופץ ב-2.2%.

 

9:20 - ניקיי סגר בזינוק של 7.7%

 

ניקיי ביפן סגר בזינוק של 7.7%. מדובר בעלייה החד יומית החדה ביותר של המדד מאז אוקטובר 2008. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט ואירופה מראים על צפי לעליות של יותר מ-1% כמעט בכל השווקים.

 

ארז צדוק, מנכ"ל קרנות אביב, כותב הבוקר: "בוויכוח הבלתי פוסק על ריטלין, אם צריך לתת או לא, אני בעד לתת ריטלין לחלק מהמשקיעים, בטח בתקופות כאלה. הבוקר מדד הניקיי היפני רושם זינוק של כ-7%, זאת לאחר שרשם ירידות דומות ואף בשיעור גבוה יותר בשבועיים האחרונים וגם בחודש האחרון. האם השתנה משהו מהותי בכלכלה היפנית? הסינית? העולמית? ממש לא. אין כל פרמטר כלכלי שמצדיק את הירידות הקודמות ולא את העליות החדות של הבוקר. כבר אמרנו שבתקופות כאלה צריך לנקות את הרעש שמסביב, את נביאי הזעם ואת האופטימיסטים, ולהביט אך ורק בעובדות. והעובדות אומרות שבסין יש האטה מסוימת, עדיין לא כזו שתביא למשבר משמעותי, ארה"ב צומחת, אירופה נחלצת באמצעות ריבית אפסית ותוכנית הרחבה כמותית כפי שקרה בארה"ב. העובדות לא מצדיקות את התנודתיות ולכן היא איננה ניתן לחיזוי. לפיכך מי שסובל קשות מתנודתיות ולא מעוניין כלל להיות בשוק, שימכור וייצא. מי שמעוניין להשקיע בשוק המניות, שיישאר, יסנן את הרעש ויעקוב אחר העובדות ואם צריך, לקחת ריטלין, להירגע ולהסתכל על הדברים בראייה ארוכת טווח. כרגע, כל עוד לא יהיו התפתחויות כלכליות שליליות משמעותיות, אחרי הירידות האחרונות השוק מסתמן כהזדמנות קנייה".

 

טוקיו טוקיו צילום: Flickr

  

7:00 - יפן מזנקת אחרי הראלי אתמול בוול סטריט

 

הבורסות באסיה מזנקות הבוקר אחרי הראלי אתמול בוול סטריט. בולט במיוחד ניקיי היפני - שהיה המדד העולמי המרכזי אתמול שנסחר בירידות - שמזנק כעת ב-5.3%. ניקיי מחק אתמול את כל העליות שלו מאז מתחילת 2015, על רקע נתוני היצוא הסיניים המאכזבים.

 

האנג סנג בהונג קונג נסחר כעת בזינוק של 2.7% ושנגחאי קופצת ב-1.6%.

 

המדדים בוול סטריט ננעלו אתמול בעליות שערים חדות: דאו ג'ונס עלה ב-2.4%, נאסד"ק קפץ ב-2.7% ו-S&P 500 המריא ב-2.5%.

 

הראלי אתמול נתמך על ידי נתוני מאקרו חיוביים מאירופה: נתון הצמיחה השנתי של גוש היורו עמד על 1.5% לעומת צפי של 1.2% בלבד, ואילו הנתון הרבעוני עמד על 0.4% לעומת צפי לנתון רבעוני של 0.3%. בנוסף פורסמו שורה של נתוני מאקרו חיוביים בגרמניה - המאזן המסחרי הגיע לשיא של 22.8 מיליארד יורו, לעומת צפי של 22.3 מיליארד יורו, כאשר היצוא צמח ב-2.4% לעומת צפי של 0.7% והייבוא צמח ב-2.2% לעומת צפי של 0.5%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x