$
בורסת ת"א

קרן "להב 2" של גיורא עופר ויעל גיט תשקיע 25 מיליון שקל באלפא טלקום

מדובר בהשקעה ראשונה של הקרן. אלפא טלקום מייבאת את מותג הסלולר השלישי בגודלו בעולם "וואווי" (HUAWEI). להב תחזיק ב-31.5% מהחברה המשותפת לה ולקבוצת פל, המעניקה שירות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה

גולן חזני 15:2702.09.15

השקעה ראשונה לקרן "להב 2" של גיורא עופר ויעל גיט. הקרן העוסקת במימון והשקעה בחברות מידל מרקט, תשקיע 25 מיליון שקל בחברת אלפא טלקום, יבואנית מותג הסלולר השלישי בגודלו בעולם "וואווי" (HUAWEI). להב תחזיק 31.5% מהחברה המשותפת לה ולקבוצת פל, המעניקה שירות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה.

 

אלפא טלקום עוסקת בסחר במכשירי וציוד סלולר, ויש לה זיכיון בלעדי בישראל לייבוא ושיווק מוצרי חוואווי, תאגיד התקשורת הסיני שנחשב לאחד משני הגדולים בסין ופועל גלובלית. וואווי מעסיק כיום למעלה מ-150 אלף עובדים ברחבי העולם, בין השאר במרכזי פיתוח בסין, ארה"ב ואירופה.

 

המחזור של הקונצרן עומד על כ-45 מיליארד דולר, ובשנת 2014 נמכרו כ-80 מיליון מכשירי סלולר מתוצרתו. P8, מכשיר הפרימיום החדש של וואווי שהושק באפריל, מנסה להתחרות במכשירי הפרימיום של שתי המתחרות הראשיות - אפל וסמסונג.

 

קרן להב הוקמה בתחילת 2013 על ידי יעל גיט וגיורא עופר עם היקף גיוס של כ-120 מיליון שקל. מאז ביצעה הקרן 14 עסקאות בהיקף כולל של למעלה מ-100 מיליון שקל. לאחרונה פורסם כי התשואה השנתית של תיק ההשקעות של הקרן עומדת על כ-15%. להב 2 תמשיך את פעילות הקרן הקודמת ותעסוק בעיקר במימון חברות מידל מרקט (חברות בסדר גודל בינוני), בעלות מחזור עסקים של עשרות מיליונים עד כמה מאות מיליוני שקלים.

 

להב תעמיד פתרונות מימון והשקעה לחברות אלו ותבצע עסקאות בטווחים שבין 5 ל-40 מיליון שקל. כאמור, הקרן גייסה בסגירה ראשונה 230 מיליון שקל.

 

יעל גיט וגיורא עופר יעל גיט וגיורא עופר צילום: רונן טופלברג

 

לאחרונה פרסמה המדינה מכרז להקמת קרנות לסגמנט זה של חברות. זאת מכיוון שעד היום לא ניתן לחברות אלו מענה ראוי בשוק האשראי החוץ בנקאי. בניגוד לחברות הגדולות בהן המימון מתחלק בין המערכת הבנקאית לשוק ההון ביחס של חמישים-חמישים, הרי שבחברות המידל מרקט עדיין נותר עיקר המימון (סדר גודל של כ-80%) במערכת הבנקאית.

 

בין השקעותיה הבולטות של קרן להב בעבר היו רכישת 40% מחברת העוגנפלסט העוסקת בייצור יריעות איטום לבריכות ולגגות (חברה שהייתה בבעלות מלאה של קבוץ העוגן), השקעה בחברת איזיבוב העוסקת מאנגליה במתן הלוואות לעסקים קטנים באמצעות האינטרנט, והעמדת מימון לחברת נאייקס מרמת החייל העוסקת במערכות תשלום ללא מזומנים ובבקרה ושליטה על מכונות אוטומטיות (למזון, משקאות, כביסה, מילוי אויר וכו'). עיקר צמיחתה של נאייקס בשווקי חו"ל, ובעסקה היתה שותפה גם הכשרה ביטוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x