$
שווקי חו"ל

כבר לא באופנה: מייסד ומנכ"ל חברת אסוס הבריטית התפטר

התפטרותו של ניק רוברטסון התקבלה לאחר תקופה בעייתית לחברה, אותה הקים לפני 15 שנה. בין השאר החברה סבלה משריפה שפרצה באחד המחסנים וירידה במכירות מחוץ לבריטניה בעקבות התחזקות הליש"ט

שירות כלכליסט 13:1802.09.15

ניק רוברטסון מייסד ומנכ"ל חברת האופנה המקוונת אסוס (ASOS) הודיע על התפטרותו. רוברטסון, שמחזיק ב-8.4% מהחברה, יישאר כדירקטור חיצוני ויוחלף על ידי סמנכ"ל הכספים ניק בייטון.

 

התפטרותו של רוברטסון התקבלה לאחר תקופה בעייתית לחברה, אותה הקים לפני 15 שנה. הבעיות כללו שורה של אזהרות רווח, שריפה שפרצה באחד המחסנים וירידה במכירות מחוץ לבריטניה בעקבות התחזקות הליש"ט.

 

"בשם כל העובדים באסוס, ברצוני לציין את הישגיו יוצאי הדופן של רוברטסון", מסר בתגובה יו"ר החברה בריאן מקברייד. "התשוקה והחזון שלו הפכו סטארט–אפ לחברה כלל עולמית. כולנו שמחים שניק ימשיך לתרום לחברה שהוא הקים". בייטון הצטרף ב-2009 ושימש כמנהל הפיננסיים. באוקטובר האחרון קודם לתפקיד סמנכ"ל כספים, הוא יוחלף על ידי הלן אשטון.

 

 

ניק רוברטסון ניק רוברטסון

 

רוברטסון הקים את אסוס ב-2000, אז היא נקראה As Seen On Screen מכיוון שהבגדים המוצעים הועתקו מהתלבושות שלבשו המפורסמים. החברה הונפקה ב-2001 וצמחה משווי של 12 מיליון ליש"ט ל-6 מיליארד ליש"ט בשנה שעברה, לאחר שהציגה מגוון רחב יותר של בגדים והתרחבה בזירה הבינלאומית, אולם מאז טיפסו המניות לשיא ב-2014, נרשמה ירידה בשווי החברה וכעת היא מוערכת ב-2.5 מיליון ליש"ט. לחברה אתרים בתשע שפות ומחסנים בבריטניה, בארה"ב, באירופה ובסין. היא אף זכתה התמיכה של כמה מפורסמות כמו מישל אובמה והשחקנית ג'סיקה אלבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x