שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פוסון שוב מאוהבת: אחרי הפניקס באה אהבה

הקבוצה הסינית חתמה על הסכם ראשוני עם גאון אחזקות לרכישת 16% בחברת הקוסמטיקה לפי שווי של 300 מיליון שקל

ניר צליק 19:2901.09.15

חברת אהבה מעבדות ים המלח מקבוצת גאון אחזקותנמכרת לקרן פוסון לפי שווי של 300 מיליון שקל. בין החברה לקרן נחתם היום (ג') הסכם ראשוני למכירת 16% שבהם מחזיקה גאון לפוסון, כך שגאון תקבל 48 מיליון שקל.  

במסגרת העסקה יירכשו האחזקות של בעלי המניות הקיימים של אהבה, כולן או חלקן, ולאחר השלמת העסקה תחזיק פוסון ב־51% לפחות מהונה המונפק והנפרע של חברת הקוסמטיקה, והיא עשויה לרכוש את כל המניות בעתיד. עם בעלי המניות של אהבה נמנים משפחת לבנת (19%), קיבוץ מצפה שלם (34.5%), קיבוצי ים המלח וקליה (12.5%) וקרן שמרוק (18.5%).

 

מה דעתך על מניית גאון אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עסקה זו מהווה נדבך נוסף ביישום האסטרטגיה של קבוצת גאון אחזקות, למיקוד פעילותה בתחום התשתיות הזורמות ולמימוש אחזקות שאינן בליבה שלה. כך מימשה גאון בשנתיים האחרונות את אחזקותיה בבית ההשקעות מיטב דש, מכרה נדל"ן מניב בגרמניה וחתמה על מזכר עקרונות למכירת חברת שיווק בוטנים.

 

הכנסותיה של אהבה בשנת 2014 עמדו על 184 מיליון שקל לעומת הכנסות של 183 מיליון שקל בשנת 2013. מבצע צוק איתן, שפגע בתיירות הנכנסת לישראל, וגם צניחת הרובל שגררה ירידה בביקוש למוצרי החברה בקרב התיירים מרוסיה, הביאו לירידה בהכנסות אהבה בנקודות המכירה בישראל. אולם ההכנסות הכוללות עלו במקצת, בזכות פעילותה של אהבה במדינות נוספות.

 

משמאל: יו"ר פוסון הסינית גואו גואנגצ'אנג, לצד סגנו בחברה משמאל: יו"ר פוסון הסינית גואו גואנגצ'אנג, לצד סגנו בחברה צילום: רויטרס

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x