שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

HP מדווחת: ירידה של 13% ברווחים ו-8% בהכנסות

ב-1 בנובמבר עומדת HP לפצל את פעילותה לשתי ישויות עסקיות אולם כעת ממשיכה החברה להתמודד עם הקשיים במעבר עולם הטכנולוגיה למובייל ולמחשוב ענן

שירות כלכליסט 09:0121.08.15

חברת HP דיווחה אתמול (ה') על ירידה של 13% ברווחים ברבעון שהסתיים ביולי. החברה דיווחה גם על ירידה בהכנסות ממכירות זה הרבעון ה-15 מתוך 16 הרבעונים האחרונים. החברה איבדה 4% במסחר המאוחר, לאחר ירידה של 1.4% בנעילה. ב-1 בנובמבר עומדת HP לפצל את פעילותה לשתי ישויות עסקיות אולם כעת ממשיכה החברה להתמודד עם הקשיים במעבר עולם הטכנולוגיה למובייל ולמחשוב ענן.

 

הפיצול ייצור שתי חברות שונות בתכלית: האחת צפויה להיות "פרה חולבת" - ענקית מחשוב אישי ומדפסות שכבר בשנה הפיסקאלית האחרונה הניבה 56 מיליארד דולר בהכנסות ממכירות, והשנייה – חברת שרתים, שירותים ותוכנה בשווי 55 מיליארד דולר שעל פי דברי מנכ"לית החברה מג וויטמן, יש לה סיכויי צמיחה רק באמצעות ביצוע רכישות.

 

 

 צילום: hackEDU

 

ביחס לשנה הפיסקאלית שתסתיים ב-31 באוקטובר -  החברה חתכה את תחזית הכנסותיה למניה לשווי מוערך של 3.65-3.59 דולרים. זאת בהשוואה להערכות קודמות של החברה לרווח של 3.73-3.53 דולר למניה, לא כולל הוצאות חד פעמיות.

 

לרבעון שהסתיים ב-31 ביולי, דיווחה HP על רווח נקי של 854 מיליון דולר, או 47 סנט למניה. מדובר בירידה לעומת 985 מיליון דולר – או 52 סנט למניה – באותה התקופה אשתקד. ללא הוצאות חד פעמיות, הרווחים למניה ירדו ל-88 סנט לעומת 89 סנט. החברה צפתה רמה של 87-83 סנט למניה.

 

הכנסות החברה ירדו ב-8% ל-25.3 מיליארד דולר. מבלי לקחת בחשבון תנודתיות מטבע וביטולי השקעות, ירדו הכנסת החברה לרבעון ב-2%. אנליסטים של רויטרס חזו הכנסות של 25.44 מיליארד דולר.

 

 

 

החברות החדשות שייווצרו מהפיצול יעמדו בנובמבר בפני מערכת אתגרים נפרדת: היולט פקארד אנטרפרייז (Hewlett-Packard Enterprise ) תיאלץ להתמודד עם מציאות משתנה בעולם המחשוב הארגוני ואילו רווחיה של HP יגיעו מפעילותה בתחום הדפוס שבה היא רושמת הכנסות ממכירות של מחסניות דיו. עסקי המחשבים האישיים צפויים לספק התמודדות נפרדת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x